Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty


Po třech letech v Budapešti

Dokumenty, 23. 2. 2018

V Maďarsku vyšla naše kniha Stěhování národů s půvabným názvem Népvándorlás. Je vždycky uklidňující, když je kniha vydávána ve zcela nesrozumitelném jazyce – to se člověk nevzteká na špatný překlad. Naše kniha je už přeložena i do takových „neznámých“ jazyků jak je švédština nebo vlámština, tam jsme měli stejný pocit. Jedeme proto s Jiřím Weiglem do Budapešti plně odevzdáni do rukou překladatele, kterého samozřejmě neznáme. (Ukázalo se, že byl výborný.)

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - únor 2018

Dokumenty, 23. 2. 2018

Únorové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno Stanoviskem Institutu Václava Klause k útokům na kardinála Duku. Následuje text esejistky Ladislavy Chateau s názvem Michel Houllebecq šedesátiletý, dále zde přetiskujeme předmluvu Jiřího Weigla ke sborníku Rozdělení státu: 25 let České a Slovenské republiky. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Co obnažila další přímá prezidentská volba? A k čemu to povede?“ a další zajímavé texty.

celý článek »

Publikace IVK č. 40: Rozdělení státu - 25 let České a Slovenské republiky

Dokumenty, 13. 2. 2018

Institut Václava Klause právě vydává svoji čtyřicátou publikaci, která má titul "Rozdělení státu - 25 let České a Slovenské republiky".

Část A této publikace obsahuje texty Václava Klause a Vladimíra Mečiara z jejich vystoupení na diskusi Čtvrtstoletí nové české a slovenské státnosti.

V části B najdete výběr z projevů, článků a úvah tehdejšího předsedy vlády ČR Václava Klause z období 1992-1993.

Část C obsahuje doplňkové texty.

Předmluvu Jiřího Weigla naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Video: Václav Klaus na besedě se studenty Gymnázia Říčany

Dokumenty, 7. 2. 2018

Václav Klaus diskutoval ve čtvrtek 1. února 2018 v dopoledních hodinách se studenty říčanského gymnázia. Záznam z akce poskytlo Gymnázium Říčany. Odkaz na video najdete uvnitř článku.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - leden 2018

Dokumenty, 26. 1. 2018

Lednové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno projevem Václava Klause z jeho prosincového vystoupení na Euro Business Breakfast. Bývalý prezident Václav Klaus také přispívá vzpomínkou na lékaře prof. Rajka Dolečka, který zemřel 20. prosince 2017. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Jak se stavět k nařízení Dublin IV?“ a další zajímavé texty.

celý článek »

Rajko Doleček nám všem bude nesmírně chybět

Dokumenty, 21. 12. 2017

Už řadu týdnů jsme věděli o velmi těžkém zdravotním stavu profesora Rajka Dolečka. Poslední zprávu jsem z nemocnice v Ostravě dostal před třemi týdny, věděl jsem, že to s ním vůbec nevypadalo dobře, ale přesto je včerejší zpráva o jeho smrti něčím, s čím se nemohu a nechci smířit.

Prof. Rajko Doleček byl zcela mimořádný člověk. Ve svém životním osudu prožíval a svým životním osudem symbolizoval většinu 20. století a všech jeho hlavních tragédií. 

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - prosinec 2017

Dokumenty, 11. 12. 2017

Prosincové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje překlad projevu Václava Klause z jeho listopadového vystoupení na konferenci „Victims of Communism Centennial Commemoration“ ve Washingtonu DC. Toto číslo je jako každoročně z velké části věnováno tradiční prosincové otázce IVK „Jaká letošní kniha Vás nejvíce oslovila a proč?“ Do Newsletteru přispěl také člen správní rady Ivo Strejček svým textem s názvem Rok Trumpa a nakonec zde naleznete zápis Václava Klause z dvanáctých Rozmluv na Hanspaulce. Přejeme příjemnou četbu.

celý článek »

Newsletter Plus - prosinec 2017

Dokumenty, 8. 12. 2017

Institut Václava Klause připravil další mimořádnou přílohu Newsletteru Plus, který poskytuje reflexi jednotlivých parametrů volebních výsledků, jejich možné příčiny i ohlasy, které tyto výsledky vyvolaly na naší mediální a politické scéně. Nový Newsletter Plus přináší svým čtenářům originální, jinde doposud nepublikované, texty kmenových autorů IVK.

celý článek »

Cena Premio Impegno Civico v Bologni pro Václava Klause

Dokumenty, 5. 12. 2017

V sobotu 2. prosince 2017 obdržel Václav Klaus cenu boloňské asociace Impegno Civico a čestnou medaili boloňské Akademie věd udělovanou hlavám států. Při této příležitosti vystoupil s projevem „Il comunismo sovietico è finito. E la libertà?“. S udělením ceny je spojena bronzová soška Danteho s nápisem „Libertà va cercando, ch'è sì cara“.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu