Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty


Blahopřání Václava Klause Robertu Ficovi k vítězství ve slovenských volbách

Dokumenty, 1. 10. 2023

Vážený pane předsedo,

jen rychlá nedělní ranní gratulace k Vašemu pro mnohé nečekanému, ale zaslouženému vítězství ve volbách. Ukázalo se, že volič uvěřil věrohodnému politikovi, kterému jde o svou zemi a ne o uspokojení mocné mediálně podporované komunity, která usiluje o něco úplně jiného.

Je to šance na návrat k vlastní sebevědomé slovenské politice a je to i impuls pro politiku v zemích vašich sousedů, včetně České republiky.

Přeji vám úspěch při povolebním vyjednávání, což – jak dobře vím – není o nic lehčí než vlastní volby.

celý článek »

Dopis Václava Klause Robertu Ficovi před slovenskými volbami

Dokumenty, 13. 9. 2023

Vážený pane předsedo,

pozorně sledujeme předvolební debaty i celou atmosféru na Slovensku. Jsme tím zneklidněni a ve Vašem úspěchu vidíme šanci, aby Slovensko zůstalo demokratickou zemí a aby zůstalo samo sebou. Brutální útoky na Vás a na Vaši stranu – viz dnešní narušení Vaší tiskové konference – jsou důvodem našeho zneklidnění.

celý článek »

Václav Klaus zaslal kondolenční dopis velvyslanci Srbské republiky

Dokumenty, 5. 5. 2023

Václav Klaus zaslal dne 5. května 2023 kondolenční list velvyslanci Srbské republiky v ČR v souvislosti s tragédií na základné škole v Bělehradě.

celý článek »

Dopis adresovaný Věře Kunderové k 94. narozeninám Milana Kundery

Dokumenty, 31. 3. 2023

Vážená a milá paní Věro,

zítra je 94. výročí narození Vašeho manžela, velkého spisovatele a velké osobnosti moderních českých dějin, Milana Kundery. O jeho zdravotním stavu vím, a proto vím, že nemohu psát jemu a že mám psát Vám. Vím, že jste se mu dlouhá desetiletí věnovala a věnujete a my všichni Vám za to právě v tento den musíme poděkovat.

celý článek »

Václav Klaus a papež Benedikt XVI.

Dokumenty, 31. 12. 2022

Dne 31. 12. 2022 odešel emeritní papež Benedikt XVI. Jindřich Forejt zrekapituloval některé hlavní milníky ve vzájemných vztazích mezi Václavem Klause a Benediktem XVI. Detaily naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus pro Newsletter IVK: Jaká kniha, eventuálně knihy, Vás letos nejvíce oslovily a proč?

Dokumenty, 21. 12. 2022

Dovolím si letos připomenout dvě knihy, opět nebeletristické. Obě mluví k naší nešťastné době. Asi nejkvalifikovanější kritik dnešního zeleného šílenství, australský geolog Ian Plimer (k českému vydání jeho knihy z roku 2013 „Konec poplašných zpráv o Modré planetě“ jsem napsal předmluvu) vydal obří knihu, 597 stránek drobným písmem, s názvem „Green Murder“, Connor Court Publishing, Queensland, Austrálie, 2022. Je v ní absolutně všechno. Od ryzí vědy po mediální polemiku.

celý článek »

Уур амьсгалын тамаас эмээх учиргүй

Dokumenty, 22. 11. 2022

Náš mongolský známý P. Cengún přeložil komentář pana prezidenta pro Frekvenci 1 "Nestrašme se klimatickým peklem" do mongolštiny. Uvádíme to jako zajímavost. Je pozoruhodné, že i v Mongolsku někdo cítí tyto věci podobně jako my.

celý článek »

Přání Václava Klause k 79. narozeninám kardinála Dominika Duky

Dokumenty, 26. 4. 2022

Vážený pane kardinále,

dovolte mi, abych Vám k Vašim dnešním narozeninám popřál všechno nejlepší, maximum zdraví, síly a elánu. Sice mne svým věkem doháníte, ale pořád ta dvouroční mezera zůstává. S tím už asi nic neuděláme.

celý článek »

Přání Václava Klause k 93. narozeninám Milana Kundery

Dokumenty, 1. 4. 2022

Vážená paní Věro,

dnes se dožívá 93 let Váš manžel, velký spisovatel, inspirátor mnoha z nás, Milan Kundera. Vím, že jeho zdravotní stav není dobrý, přeji, aby to bylo, co nejlepší. Ke svému narození si vybral nenáhodné aprílové datum, a proto je zcela logické, že jedna z jeho nejlepších – v mých očích – knih se jmenuje Žert. 

celý článek »

Předmluva Václava Klause ke knize Jiřího Weigla "Stát na svém"

Dokumenty, 23. 2. 2022

Jiří Weigl touto svou publikací po osmi letech navazuje na svou předcházející knihu Bez iluzí o světě kolem nás (nakl. Fragment, Praha 2014), která pokrývala dlouhé patnáctileté období 1999 až 2014. Dnešní kniha obsahuje jeho texty za pouhých posledních sedm let, autor evidentně měl při práci v IVK více času než na Pražském hradě. Kniha obsahuje 55 textů – hutných, jasných, myšlenkově bohatých, vypointovaných. Autor v nich jde se svou kůží na trh. Nejsou to ústupky dobovému vkusu, spíše naopak. Autor si – bez ohledu na to, odkud fouká vítr – pořád stojí na svém.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu