Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty


Přání Václava Klause k 90. narozeninám Jana Klusáka

Dokumenty, 18. 4. 2024

Vážený pane docente, dnes máte krásné devadesáté narozeniny, dokonce jsem se o tom dočetl i v dnešním Právu. Nějak se nám ta setkání moc nedaří uskutečnit, ale moc rád bych Vás viděl u nás v institutu, či kdekoli jinde. Přeji Vám k dnešnímu úžasnému životnímu výročí co nejvíce zdraví a síly, elán si člověk musí dodávat sám. A já jsem přesvědčen, že Vy si ho dodáváte. Jestli je pravda, že bude v září premiéra Vaší symfonické básně, pak je to důkaz Vaší nepřetržité aktivity. Dnes je Valérie a já si uvědomuji, že jste hrál ve filmu Valerie a týden divů, to je hezká shoda. To Vám určitě udělali schválně.

celý článek »

Zdravice Václava Klause pro volební sněm SPD

Dokumenty, 13. 4. 2024

Vážený pane předsedo, vážení členové SPD,

děkuji za pozvání na Váš dnešní sněm. Bohužel se ho z osobních důvodů nemůžu zúčastnit. Přeji Vám, abyste si zvolili kvalitní vedení strany a dobře odstartovali volební kampaň...

celý článek »

Zápis z Rozmluv na Hanspaulce č. 17 na téma „Kam kráčí české školství a co s ním dělat?“

Dokumenty, 7. 2. 2024

V úterý 6. února 2024 se v našem institutu konaly již 17. Rozmluvy na Hanspaulce, které byly věnovány – nikoli poprvé – našemu školství. Sešlo se celkem 23 účastníků, kteří více než tři hodiny – ve zcela souhlasném tónu – diskutovali vývoj našeho školství a jeho současný neblahý vývoj.

celý článek »

Odešel Henry Kissinger

Dokumenty, 1. 12. 2023

Ve věku úctyhodných 100 let včera odešel velikán americké zahraniční politiky a světové diplomacie Henry Kissinger. Slova, jimiž Václav Klaus zakončil svoji páteční glosu, věnoval právě jemu: „Letos v květnu jsme vydali v našem institutu knížku ke stoletým narozeninám Henryho Kissingera, politika, jehož realismu jsme si velmi vážili. V sobotu večer jsem v jakési cizí televizi viděl film o Kissingerovi. Napadlo mne, že zemřel. Bylo to o čtyři dny dříve. Asi už jsem dostal zprávu z jiného světa.“

Jako vzpomínku na tuto velkou osobnost 20. i 21. století znovu přinášíme text Václava Klause z května letošního roku (Proč IVK právě teď připomíná Henry Kissingera?) i odkaz na stažení elektronické verze Newsletteru plus IVK: Henry Kissinger - 100 let a dnešek.

celý článek »

Blahopřání Václava Klause Robertu Ficovi k vítězství ve slovenských volbách

Dokumenty, 1. 10. 2023

Vážený pane předsedo,

jen rychlá nedělní ranní gratulace k Vašemu pro mnohé nečekanému, ale zaslouženému vítězství ve volbách. Ukázalo se, že volič uvěřil věrohodnému politikovi, kterému jde o svou zemi a ne o uspokojení mocné mediálně podporované komunity, která usiluje o něco úplně jiného.

Je to šance na návrat k vlastní sebevědomé slovenské politice a je to i impuls pro politiku v zemích vašich sousedů, včetně České republiky.

Přeji vám úspěch při povolebním vyjednávání, což – jak dobře vím – není o nic lehčí než vlastní volby.

celý článek »

Dopis Václava Klause Robertu Ficovi před slovenskými volbami

Dokumenty, 13. 9. 2023

Vážený pane předsedo,

pozorně sledujeme předvolební debaty i celou atmosféru na Slovensku. Jsme tím zneklidněni a ve Vašem úspěchu vidíme šanci, aby Slovensko zůstalo demokratickou zemí a aby zůstalo samo sebou. Brutální útoky na Vás a na Vaši stranu – viz dnešní narušení Vaší tiskové konference – jsou důvodem našeho zneklidnění.

celý článek »

Václav Klaus zaslal kondolenční dopis velvyslanci Srbské republiky

Dokumenty, 5. 5. 2023

Václav Klaus zaslal dne 5. května 2023 kondolenční list velvyslanci Srbské republiky v ČR v souvislosti s tragédií na základné škole v Bělehradě.

celý článek »

Dopis adresovaný Věře Kunderové k 94. narozeninám Milana Kundery

Dokumenty, 31. 3. 2023

Vážená a milá paní Věro,

zítra je 94. výročí narození Vašeho manžela, velkého spisovatele a velké osobnosti moderních českých dějin, Milana Kundery. O jeho zdravotním stavu vím, a proto vím, že nemohu psát jemu a že mám psát Vám. Vím, že jste se mu dlouhá desetiletí věnovala a věnujete a my všichni Vám za to právě v tento den musíme poděkovat.

celý článek »

Václav Klaus a papež Benedikt XVI.

Dokumenty, 31. 12. 2022

Dne 31. 12. 2022 odešel emeritní papež Benedikt XVI. Jindřich Forejt zrekapituloval některé hlavní milníky ve vzájemných vztazích mezi Václavem Klause a Benediktem XVI. Detaily naleznete uvnitř článku.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu