Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty


Newsletter Institutu Václava Klause - červen 2017

Dokumenty, 21. 6. 2017

Červnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje projev Václava Klause z jeho květnového vystoupení na Vzpomínkovém večeru o Edvardu Benešovi pro Český svaz bojovníků za svobodu. Naleznete zde také tradiční otázku IVK „Oslabí Trumpovo odstoupení od pařížské klimatické dohody klimatický alarmismus?“ a další zajímavé texty.

celý článek »

Newsletter Plus - červen 2017

Dokumenty, 21. 6. 2017

Institut Václava Klause připravil pro své abonenty, čtenáře a příznivce další mimořádnou přílohu Newsletteru IVK Newsletter Plus, který reaguje na rozhodnutí Evropské Komise z minulého týdne zahájit s Českou republikou (a Polskem a Maďarskem) řízení kvůli nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Nový Newsletter Plus přináší svým čtenářům originální, jinde doposud nepublikované, texty kmenových autorů IVK.

celý článek »

Zápis z jedenáctých Rozmluv na Hanspaulce o módním heslu Průmysl 4.0

Dokumenty, 5. 6. 2017

Ve středu 31. května 2017 se v prostorách hanspaulského zámečku konalo další setkání v sérii Rozmluv na Hanspaulce. Bylo to setkání dvaceti vybraných ekonomů formou výměny názorů na dané téma bez předem připravených textů. V pozvánce na akci byl následující text: „Je ‚Průmysl 4.0‘ užitečným pojmenováním kvalitativně nového a specifického trendu technologického a přeneseně i společenského vývoje, nebo jde pouze o prázdné módní heslo?“.

celý článek »

Newsletter Plus - květen 2017

Dokumenty, 1. 6. 2017

Institut Václava Klause připravil pro své abonenty, čtenáře a příznivce další novinku – Newsletter Plus – v němž bychom chtěli nabídnout shrnutí našich postojů k  politickým událostem a tématům, které považujeme za podstatné nebo závažné. Proto jsme se v prvním čísle Newsletteru Plus zaměřili na francouzské prezidentské volby, kterým IVK věnoval odpovídající pozornost. Věříme, že čtenáři náš nový nápad ocení, a že se touto formou budeme s nimi dělit o naše názory i k dalším tématům a událostem.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - květen 2017

Dokumenty, 16. 5. 2017

Květnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje překlad projevu editora The Weekly Standard Christophera Caldwella předneseného 15. února 2017 na Hillsdale College ve Phoenixu s názvem „Jak přemýšlet o Putinovi". Naleznete zde také tradiční otázku IVK „Které opatření Sobotkovy vlády považujete za nejhorší?“, texty Milana Knížáka a Jiřího Weigla a zprávu Václava Klause z desátých Rozmluv na Hanspaulce.

celý článek »

Publikace IVK č. 37: Kamil a Stanislava Janáčkovi - Ekonomický úpadek Evropy

Dokumenty, 2. 5. 2017

Institut Václava Klause právě vydává svoji sedmatřicátou publikaci, kterou je kniha Kamila a Stanislavy Janáčkových s názvem Ekonomický úpadek Evropy.

Kniha obsahuje následující kapitoly – Místo úvodu: Nejasná zpráva o stavu Evropy; Hrozba sekulární stagnace a zpomalení růstu produktivity; Globalizace, deindustrializace, státní paternalismus a přeregulovaná ekonomika; Bezmoc fiskální a měnové politiky; Potřeba korekce vnějších nerovnováh: návrat protekcionismu?; Krize eurozóny a boj o dominanci v EU; Imigrace – ekonomická a civilizační hrozba pro Evropu; Závěr; Appendix – Jak je to v České republice.

celý článek »

Zápis z desátých Rozmluv na Hanspaulce: tématem byla zahraniční politika a EU

Dokumenty, 27. 4. 2017

Ve středu 26. dubna 2017 se v hanspaulském zámečku, sídle IVK, uskutečnily již desáté Rozmluvy, tato neveřejná, velikostí největší místnosti na zámečku limitovaná akce. Jsou to skutečné rozmluvy bez předem připravených referátů. Tématem bylo – podle pozvánky – „Na co si dát v evropské politice po německých volbách pozor v období našich volebních a povolebních nejistot – jaké jsou naše zájmy?“. Rozmluv se zúčastnilo dvacet účastníků – teoretiků, bývalých politiků, velvyslanců bývalých i současných, jen tři v dnešní době aktivní politici.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - duben 2017

Dokumenty, 24. 4. 2017

Dubnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno textem Ladislava Jakla s názvem Konec intervencí – včera bylo pozdě. Následují výňatky z nové knihy Václava Klause na téma globálního oteplování, která vyjde v květnu 2017 v nakladatelství Grada pod názvem „Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?“. Dále zde přetiskujeme odpovědi Václava Klause na otázky Lidových novin ohledně „Sorosovy“ univerzity. Naleznete zde také tradiční otázku IVK „Novela zákona o ČNB: má mít v rukou centrální banka další regulační nástroje?“ a další zajímavé texty.

celý článek »

Stanovisko IVK ke dni 6. 4. 2017: Konec intervencí - včera bylo pozdě

Dokumenty, 7. 4. 2017

Ukončení intervenčního režimu ČNB vítáme slovy: včera bylo pozdě.

K tomuto experimentu nikdy nemělo dojít, nebyl potřebný, byl riskantní, jeho dopady na inflaci nebyly efektivní, jeho nezamýšlené dopady například v podobě ohromného objemu korun držených dnes různými subjekty mohou škodit ještě dlouho, krátkodobé dopady exitu mohou narušit stabilitu kursu.

celý článek »

Publikace IVK č. 36: IVK v roce čtvrtém - výběr textů

Dokumenty, 6. 4. 2017

Institut Václava Klause právě vydává svoji šestatřicátou publikaci, která má titul „IVK v roce čtvrtém - výběr textů“.

Publikace obsahuje výběr textů vytvořených v roce 2016, které jsou rozděleny do osmi kapitol – Migrační krize, Brexit a Trump, EU a Evropa, Domácí témata, Ekonomické texty, IVK proti kulturní revoluci a progresivismu, Historická témata a zahraniční politiky a Zápisky z cest.

Úvod ke sborníku naleznete uvnitř článku.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu