Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty


Newsletter Plus - říjen 2017

Dokumenty, 25. 10. 2017

Institut Václava Klause připravil další mimořádnou přílohu Newsletteru Plus, která je věnována boji proti klimatickému alarmismu. Nový Newsletter Plus přináší svým čtenářům přednášku profesora Richarda Lindzena z květnového semináře IVK na téma „The Science and Politics of Global Warming” a srpnový projev Václava Klause z mezinárodní vědecké konference v italské Erice.

celý článek »

Publikace IVK č. 39: Marie Terezie - 300 let od narození

Dokumenty, 19. 10. 2017

Institut Václava Klause právě vydává svoji devětatřicátou publikaci, která má titul "Marie Terezie - 300 let od narození".

Část A této publikace obsahuje texty Jiřího Weigla, Jana Sechtera, Ferdinanda Trauttmansdorffa, Jaroslava Čechury a Jindřicha Forejta, které zazněly na stejnojmenném semináři.

V části B najdete doplňkové texty, kterými přispěli Karl Vocelka, Vladimír Liška, Milan Hlavačka, Eduard Maur, Václav Junek a Michal Skořepa.

V části C najdete zajímavé historické přílohy a fotografie.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - říjen 2017

Dokumenty, 18. 10. 2017

Říjnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno zprávou výkonného ředitele IVK Jiřího Weigla o udělení výroční Ceny IVK Václavu Pavlíčkovi. Následuje překlad projevu Václava Klause z jeho říjnového vystoupení na mezinárodní konferenci na Rhodosu s názvem „Rezolutní NE hrátkám s migrací“. Člen správní rady IVK Ivo Strejček přispívá článkem „Beznaděj britské politiky“. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Jaké lze vyvodit poučení z německých parlamentních voleb?“ a politický komentář Ladislava Jakla s názvem „Začarovaný kruh kolem Severní Koreje“.

celý článek »

Stanovisko IVK ke dni 16. 10. 2017: Rakouské memento

Dokumenty, 16. 10. 2017

Výsledky rakouských voleb potvrdily to, co je zjevné dlouhou dobu – obyvatelé evropských zemí jsou nespokojeni s tím, kam směřuje a jakou budoucnost jim chystá bohorovný levicově-pokrokářský mocenský kartel, který v posledních dvou dekádách ovládl evropskou politiku na bruselské i národních úrovních. Příklad prosperujícího blahobytného Rakouska potvrzuje, že nejde o kverulantství nevděčných zaostalých obyvatel postkomunistických zemí, ani o zoufalství občanů upadajícího jižního křídla EU. 

celý článek »

Opravdu jsme jen týden před volbami?

Dokumenty, 14. 10. 2017

Týden před volbami by žádný z účastníků volebního souboje neměl v médiích dostat nepřiměřeně velký prostor. Já naštěstí žádnou „stranou“ nejsem, i když i pro mne jsou letošní parlamentní volby velké politikum. Nejsem nestranným, nezaujatým pozorovatelem. Předmětem voleb je naše země, týkají se naší nedávné minulosti (našeho posledního čtvrtstoletí) i naší budoucnosti. Vůči tomu nejsem a nemohu být nezainteresovaný a nezaujatý.

celý článek »

Odpověď Václava Klause na otázku do ankety IVK o rozdělení Československa a jeho příčinách

Dokumenty, 27. 9. 2017

Teze č. 1: Rozdělení 74 let trvajícího společného státu (s přestávkou šesti let druhé světové války) bylo mimořádně klidné, přátelské, racionálně provedené. Prospělo oběma nově vzniklým státům, Slovensku více. Zabránilo nestabilitě, neklidu, nikdy nekončícím sporům, stálým otázkám kdo na koho doplácí a kolik. Vedlo ke vzniku nesmírně přátelského vztahu obou zemí a milionů lidí v nich. 

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - září 2017

Dokumenty, 20. 9. 2017

Zářijové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje překlad projevu Václava Klause z jeho srpnového vystoupení na univerzitě v Toruni, kde převzal Jagellonskou cenu. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Bylo rozdělení ČSFR správným krokem?“ a text ekonoma Tomáše Ehlera s názvem Angela Merkelová jako domnělý obr.

celý článek »

Stanovisko IVK ke dni 15. 9. 2017: Masaryk a dnešek

Dokumenty, 18. 9. 2017

U příležitosti 80. výročí úmrtí T. G. Masaryka ovládla česká média záplava vzpomínkových pořadů a článků připomínajících a glorifikujících zakladatele naší moderní státnosti.

Je velmi pozoruhodné, že v zápalu vzývání Masarykovy modly se nějak zapomínáme skutečně vážně zamýšlet nad jeho odkazem ve vztahu k dnešku.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - červenec-srpen 2017

Dokumenty, 17. 8. 2017

Prázdninové dvojčíslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje projev Václava Klause z jeho červnového vystoupení na diskusním setkání Klubu finančních ředitelů v Praze. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se ptali na otázku „O co jde v německých parlamentních volbách?“ a další zajímavé texty.

celý článek »

Newsletter Plus - srpen 2017

Dokumenty, 11. 8. 2017

Institut Václava Klause připravil další mimořádnou přílohu Newsletteru Plus, který reaguje na rozhodnutí Ústavního soudu o přiznání rodičovství dítěte dvěma otcům. Nový Newsletter Plus přináší svým čtenářům originální, jinde doposud nepublikované, texty kmenových autorů IVK.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu