Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty


Newsletter Institutu Václava Klause - květen 2018

Dokumenty, 23. 5. 2018

Podstatnou část květnového čísla Newsletteru IVK zaujímá debata nad téměř úplným vymizením vážné ekonomické diskuse u nás. Po období velkých ekonomických diskusí spojených s transformací české ekonomiky jsme se jistým způsobem stali „normální“ a aktuálně můžeme dodat i relativně úspěšnou zemí. Nezaměstnanost (viz. graf měsíce), vysoká inflace, či neudržitelné veřejné rozpočty nejsou popisem naší dnešní reality, naopak. Tato situace však nebude trvat věčně.

celý článek »

14. Rozmluvy na Hanspaulce – tentokráte o naší moderní historii a o táboře v Letech

Dokumenty, 26. 4. 2018

V únorovém vydání časopisu Echo (č. 8, 2018) jsme si přečetli úryvky z redakcí časopisu organizované diskuse o „romském holocaustu“ a zaujaly nás v ní názory a postoje historika Vojenského historického ústavu Jiřího Plachého. V ne příliš přátelské diskusi mimo jiné odmítal přijmout termín „česká kriminální policie“, neboť to podle něho nebyla „česká kriminální policie, ale protektorátní kriminální policie, podřízená německému velitelství“. Tento rozdíl považujeme za zcela zásadní.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - duben 2018

Dokumenty, 25. 4. 2018

Maďarské volby, vyhoštění ruští diplomaté, kauza Skripal, vydání Nikulina, české jednání o vládě (nebo už vládní krize?), vše události posledních dní, které jsme nemohli ignorovat a tak či onak jsme jim v IVK věnovali svou pozornost. Naše názory a postřehy nejen k těmto tématům ale i k věcem obecnějším se Vám, vážení čtenáři, dostávají do rukou prostřednictvím dubnového vydání našeho Newsletteru.

celý článek »

"All Inclusive" - Pochopení současné migrační krize

Dokumenty, 12. 4. 2018

Kniha Stěhování národů, s.r.o.: Stručný manuál k pochopení současné migrační krize (s anglickým názvem Europe All Inclusive: A Brief Guide to Understanding the Current Migration Crisis) bývalého českého prezidenta Václava Klause, se spoluautorstvím arabsky mluvícího ekonoma Jiřího Weigla, byla již přeložena do šesti jazyků a nedávno byla vydaná maďarskou Századvég School of Politics Foundation, která je napojena na think tank Századvég, který je blízký politické straně FIDESZ vedené maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - březen 2018

Dokumenty, 28. 3. 2018

Březnové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje projev Václava Klause z jeho vystoupení na vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu k 168. výročí narození prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka na Staroměstské radnici. Následuje projev maďarského premiéra Viktora Orbána o stavu národa s názvem Maďarsko před volbami, který vybral a přeložil Filip Šebesta. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Je regulace internetu útokem na svobodu slova?“ a text Hany Lipovské s názvem Návrat Evropského měnového fondu.

celý článek »

Publikace IVK č. 41: IVK v roce pátém - výběr textů

Dokumenty, 6. 3. 2018

Institut Václava Klause právě vydává svoji jednačtyřicátou publikaci, která má titul „IVK v roce pátém - výběr textů“.

Publikace obsahuje výběr textů vytvořených v roce 2017, které jsou rozděleny do šesti kapitol – EU a migrace, Domácí politika, Zahraniční politika, Ekonomické texty, Ke dnešku a Projevy a další texty.

Předmluvu ke sborníku naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - únor 2018

Dokumenty, 23. 2. 2018

Únorové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno Stanoviskem Institutu Václava Klause k útokům na kardinála Duku. Následuje text esejistky Ladislavy Chateau s názvem Michel Houllebecq šedesátiletý, dále zde přetiskujeme předmluvu Jiřího Weigla ke sborníku Rozdělení státu: 25 let České a Slovenské republiky. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Co obnažila další přímá prezidentská volba? A k čemu to povede?“ a další zajímavé texty.

celý článek »

Publikace IVK č. 40: Rozdělení státu - 25 let České a Slovenské republiky

Dokumenty, 13. 2. 2018

Institut Václava Klause právě vydává svoji čtyřicátou publikaci, která má titul "Rozdělení státu - 25 let České a Slovenské republiky".

Část A této publikace obsahuje texty Václava Klause a Vladimíra Mečiara z jejich vystoupení na diskusi Čtvrtstoletí nové české a slovenské státnosti.

V části B najdete výběr z projevů, článků a úvah tehdejšího předsedy vlády ČR Václava Klause z období 1992-1993.

Část C obsahuje doplňkové texty.

Předmluvu Jiřího Weigla naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Video: Václav Klaus na besedě se studenty Gymnázia Říčany

Dokumenty, 7. 2. 2018

Václav Klaus diskutoval ve čtvrtek 1. února 2018 v dopoledních hodinách se studenty říčanského gymnázia. Záznam z akce poskytlo Gymnázium Říčany. Odkaz na video najdete uvnitř článku.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - leden 2018

Dokumenty, 26. 1. 2018

Lednové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause je uvedeno projevem Václava Klause z jeho prosincového vystoupení na Euro Business Breakfast. Bývalý prezident Václav Klaus také přispívá vzpomínkou na lékaře prof. Rajka Dolečka, který zemřel 20. prosince 2017. Naleznete zde také tradiční otázku IVK, ve které jsme se tentokrát respondentů ptali „Jak se stavět k nařízení Dublin IV?“ a další zajímavé texty.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu