Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus v DVTV: Bojím se více lidí než virů

Rozhovory, 25. 1. 2021

Václav Klaus byl v pátek dne 22. ledna 2021 hostem ve vysílání internetové televize DVTV. S moderátorem Martinem Veselovským hovořil mimo jiné o tom, že Covid-19 je sice závažné onemocnění, ale že je důležité se s ním naučit žít. Václav Klaus v rozhovoru rovněž znovu silně kritizoval neúčinná plošná opatření vlády. Odkaz na záznam rozhovoru naleznete uvnitř článku.   

celý článek »

Václav Klaus pro HN: Musíme to otočit. Řešit krizi izolací zdravých lidí byl omyl, začít se mělo u nemocných.

Rozhovory, 19. 1. 2021

Během jednoho týdne probleskly zprávy, že vystupujete na demonstraci nebo že sedíte v restauraci, přitom jsou zavřené. Nestává se z Václava Klause, kdysi kritika občanské společnosti, na stará kolena anarchista a aktivista?

Už mě leckdo atakoval s kdečím, ale že by mě označil za anarchistu, to je absolutní novina, v tom máte primát.

celý článek »

Václav Klaus hostem Pressklubu rádia Frekvence1

Rozhovory, 13. 1. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 12. ledna 2021 hostem pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1. S moderátorkou Helenou Šulcovou hovořil své účasti na nedělní demonstraci "Otevřeme Česko", o problematice vakcinace, ale i o situaci v USA.

celý článek »

Tahle krize bude drsná, utáhněte opasky!

Rozhovory, 8. 1. 2021

Podle premiéra Babiše se vrátíme takzvaně do normálu v roce 2023, je to podle Vás reálné?

Nejsem prognostikem a tato jeho prognóza musí být založena na nějakém předpokladu, pokud ji nevyslovil bezmyšlenkovitě. Tedy na předpokladu, že všechny karantény a lockdowny skončí tehdy a tehdy, nacpou se do toho a toho peníze … a já tyto výchozí předpoklady neznám.

celý článek »

Václav Klaus pro CNN Prima News: Třicet let od zahájení reforem. Nebyl jsem diktátor, jen premiér

Rozhovory, 7. 1. 2021

Na Nový rok to bude třicet let, co prakticky začal proces hospodářské transformace v Československu. Vidíte nějaké podobnosti mezi tehdejší a současnou atmosférou mezi lidmi? Mám na mysli, zda vám nepřijde podobné, že lidé dnes jako tehdy žijí v obrovské nejistotě, co bude dál.

Tehdejší nejistota nebyla nejistotou v klasickém slova smyslu. Vstupovali jsme do neznámého světa, ovšem s nadějí, že jdeme dopředu. Dnešní stav bych nehodnotil jako nejistotu, naopak, jde o jistotu cesty zpět. Rozumím, že toto slovo má řadu rovin a významů. Majitel malé restaurace má nejistotu, zda zítra otevře, nebo nikoliv, to ano. Ale že je nejistota společenským fenoménem, to bych neřekl. To není charakteristikou dnešní doby.

celý článek »

Václav Klaus pro Rádio Zet o Kovidismu i o české ekonomice (na práškách)

Rozhovory, 31. 12. 2020

Václav Klaus byl ve čtvrtek dne 31. prosince 2020 hostem Interview Hany Vítkové vysílaném na Radiu Zet. Proč je celá koronavirová krize hrou politiků a farmaceutického průmyslu? Jakou roli v ní hrají média a proč je zločinem proti lidskosti užívání termínů typu "bezpříznakově nemocný"? Přehrajte si záznam silvestrovského rozhovoru, který prezident Klaus rádiu poskytl po příjezdu z nepochopitelně uzavřených Krkonoš.     

celý článek »

Václav Klaus v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News o expertokracii a kovidismu

Rozhovory, 13. 12. 2020

Václav Klaus byl v neděli 13. prosince 2020 hostem ve vysílání pořadu Partie televize CNN Prima News. S moderátorkou Terezií Tománkovou hovořil o stavu společnosti po "roce s koronavirem", o expertokracii, o nedůvěryhodnosti vládního modelování indexů PES a R, jakož i o dalších rysech tzv. "kovidismu", jemuž se obsáhleji věnuje ve své nové knize Karanténa 2.0.

celý článek »

Václav Klaus hostem v podcastu Insider Tomáše Jirsy a Michala Půra

Rozhovory, 5. 12. 2020

Václav Klaus byl ve čtvrtek dne 3. prosince 2020 hostem ve vysílání podcastu Insider. S Michalem Půrem a Tomášem Jirsou hovořil o vývoji české politiky, o alarmujícím přístupu vlády k veřejným financím, o svém vztahu k Miloši Zemanovi a Viktoru Orbánovi, i o připravované knize Karanténa 2.0

celý článek »

Václav Klaus pro Reflex: Proč se nenechá očkovat, o šíření strachu a snižování daní

Rozhovory, 3. 12. 2020

Neměl jste za těch devět covidových měsíců někdy strach? Přece jenom věkem patříte do skupiny, o níž se mluví jako o rizikové.

Nepatřím k žádné rizikové skupině. Průměrný věk dožití je v Česku 78 let a já jsem už o rok a půl starší. Průměrný věk zemřelého na covid u nás je 79 let. Z toho vyplývá, že jsem už statisticky dávno mrtvý (smích). Pro nás by měli vymyslet úplně jinou kategorii.

celý článek »

Václav Klaus pro Hanácký Večerník

Rozhovory, 1. 12. 2020

Pane prezidente, daly by se prezidentské volby v USA interpretovat tak, že Amerika poklekla před levicovým progresivismem?

Do určité míry ano, protože Trump, ať byl jakýkoliv, ať se leckomu některé jednotlivosti jeho života, nebo jednotlivosti jeho chování nemusely líbit, ukázal se být poslední brzdou „pokrokářským“ tendencím současného světa. Pro nás je to obrovská ztráta, že on už tady nebude. Byl mezi významnými lidmi tohoto světa posledním, kdo ještě hájí národní stát před mezinárodními institucemi, a to je nejdůležitější téma dnešní doby.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu