Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus pro MF Dnes: Jsme na prahu nové studené války

Rozhovory, 6. 4. 2018

Českými zahraničními vztahy otřáslo vydání hackera Nikulina. Američané nás za to chválí, Rusové kritizují, jak to vidíte vy?

Vidím to velmi ostře a jsem rád, že mám šanci to někde nahlas říct. To je přece navýsost politické téma a pokusy unikat k nějakým legislativním výkladům jsou naprostým omylem a zaváděním na scestí. V České republice bylo politicky rozhodnuto a podle mého názoru bylo rozhodnuto fatálně špatně. Zásadně s tím nemohu souhlasit.

celý článek »

Václav Klaus v XTV o prezidentských volbách

Rozhovory, 8. 2. 2018

Bývalý prezident Václav Klaus byl ve čtvrtek 8. února 2018 hostem pořadu X Talk ve vysílání internetové televize XTV.

Odkaz na záznam rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým nalezenete uvnitř článku.

celý článek »

Video: Václav Klaus ve vysílání iDnes TV po vyhlášení výsledků prezidentských voleb

Rozhovory, 27. 1. 2018

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus poskytl v sobotu dne 27. ledna 2018 interview zpravodajskému serveru iDnes.cz. Pro pořad Rozstřel okomentoval výsledky prezidentských voleb, v nichž zvítězil prezident Miloš Zeman. Odkaz na video naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus pro deník Metro: Nezobecňujte svět podle svých známých

Rozhovory, 26. 1. 2018

Kdo pozoruhodný u vás v poslední době byl?

Byli tu prezidenti, exprezidenti, osobnosti z akademického světa. Ale řeknu to obráceně. Kdo tady v tuto chvíli nesedí. Ve stejnou dobu, kdy si spolu povídáme, sem byla objednána sedmičlenná špičková delegace amerických kongresmanů. Některé z nich osobně znám. Jistě jste si všiml, že v Americe došly peníze na financování vlády a vládních organizací. V úterý v dopoledních hodinách tak přišel mail z Kongresu, že sem nemohou přiletět.

celý článek »

Václav Klaus v DVTV o prezidentských volbách, rozdělené společnosti a vysoké politice

Rozhovory, 24. 1. 2018

Bývalý prezident Václav Klaus byl ve středu dne 24. ledna 2018 hostem ve vysílání internetové televize DVTV, kde vedl rozhovor s moderátorem Martinem Veselovským. Odkaz na video je uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus pro MF Dnes: S Milošem mě spojil havlistický režim

Rozhovory, 19. 1. 2018

Před prvním kolem prezidentské volby jste jen Miloše Zemana s Mirkem Topolánkem označil za „Nemarťany“. Z logiky věci tedy vyplývá, že Jiřího Drahoše pokládáte tak trochu za Marťana. V čem jeho marťanství spočívá?

Vy jste to zjemnil, řekl jste „tak trochu“. Já ho považuji za Marťana absolutně. V každém případě je prezidentování vážná odbornost, o tom nemůže být sebemenších pochyb. To není jen tak nějaké sezení na Hradě. Vyžaduje to mít nějaké znalosti a zkušenosti na straně jedné, na straně druhé mít jasné názorové zakotvení. 

celý článek »

Video: Interview Václava Klause k prezidentské volbě pro Blesk TV

Rozhovory, 17. 1. 2018

Bývalý prezident Václav Klaus poskytl v úterý 16. ledna 2018 interview pro Blesk TV, v němž hovořil o nenávisti mezi Čechy, o Miloši Zemanovi a Jiřím Drahošovi, ale také o tom, jaký by měl být příští český prezident a čemu bude muset ve funkci čelit. (Odkaz na video naleznete uvnitř článku).

celý článek »

Václav Klaus pro Blesk o prezidentských volbách

Rozhovory, 16. 1. 2018

Podruhé jste podpořil Zemana v prezidentské volbě. Proč?

Já evidentně horuji pro Miloše Zemana, ale nejsem žádný fanatický stoupenec. V minulosti jsme byli největší političtí nepřátelé.

Kteří ale k sobě vždy našli cestu.

Protože jsme vždy pochopili, že za tím nepřátelstvím je něco hlubšího, co nás spojuje. A tím je starost o tuto zemi. O obecnější věci, které přesahují soupeření levicové a pravicové politické strany.

celý článek »

Václav Klaus pro ranní zprávy rádia Impuls o rozpolcené společnosti a směřování České republiky

Rozhovory, 15. 1. 2018

Pane exprezidente, vy podporujete Miloše Zemana. V čem je Jiří Drahoš horší? Kromě toho, že nemá politické zkušenosti.

To slovíčko „kromě toho“, že nemá politické zkušenosti, je opravdu naprosto fatální a zásadní věc. Protože nežijeme ve vzduchoprázdnu, neřešíme nějakou hru, rébus, hádanku. Jsme v reálné situaci a budeme stát před spoustou vážných rozhodnutí. Je potřeba, aby je dělal někdo, kdo má pevné, jasné názory a nebojí se je předvádět, nebojí se je zastávat. Jsem toho názoru, že to pan Drahoš rozhodně není.

celý článek »

Video: Václav Klaus byl hostem v pořadu Partie na TV Prima

Rozhovory, 8. 1. 2018

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus byl v neděli dne 7. ledna 2018 hostem v novoročním vysílání pořadu televize Prima – Nedělní partie.

Odkaz na záznam rozhovoru s moderátorkou Terezií Kašparovskou nalezenete uvnitř článku.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu