Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus pro časopis MY: Rebel (nikoli) bez příčiny

Rozhovory, 5. 8. 2021

Značka VK je po desetiletí nepochybně největší stálicí a hybatelem naší společenské scény. Jako aktivní politik po převratu prosadil transformaci naší země k (tehdy) standardní západní demokracii. Když se euro-americký svět začal měnit v model, který jsme (domněle) po listopadu opustili, stal se jeho nejhlasitějším kritikem. Mnozí si myslí, že kdyby se nerozešel s ODS, stranou, kterou založil, stále by v naší zemi existovala pravice – a tedy i levice.

celý článek »

Václav Klaus ve čtvrtém díle pořadu Pane prezidente! televize XTV: Green deal a ponižující miliardy z EU

Rozhovory, 24. 7. 2021

Václav Klaus byl hostem čtvrtého dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus pro Lidové noviny: Přílišné obavy jsou horší než covid

Rozhovory, 20. 7. 2021

Žijeme ve zvrácené společnosti, říká v rozhovoru pro LN bývalý prezident Václav Klaus a vyzývá vládu: Nech už lidi žít! Podzimní volby dle Klause nic nepřinesou, kolem velkých témat budou strany chodit po špičkách, aby neztratily nějakého voliče.

Přečtěte si exkluzivní rozhovor Václava Klause pro Lidové noviny s komentátory Martinem Zvěřinou a Petrem Kamberským. Text rozhovoru uvnitř článku.

celý článek »

Povstane lid proti EU? Václav Klaus o zákazu aut a protestech: „Vyšumělo to do prázdna“

Rozhovory, 16. 7. 2021

Pane prezidente, co jako letitý bojovník proti zeleným zákazům a omezením říkáte na dosti odvážný “klimatický balíček” z dílny Evropské komise?

Tento klimatický balíček není odvážný. Je hloupý a nesmyslný. Je nerealistický, a pokud by eventuálně byl zrealizován, pak je to balíček zcela ničivý. Zcela ničivý pro životy, svobodu a životní úroveň obyvatel Evropy.

celý článek »

Václav Klaus ve třetím díle pořadu Pane prezidente! televize XTV: O čem by měly být volby?

Rozhovory, 3. 7. 2021

Václav Klaus byl hostem třetího dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Narozeninový rozhovor Václava Klause pro deník Právo

Rozhovory, 22. 6. 2021

Slavíte osmdesátiny, z toho přes třicet let v české vrcholové politice. Kdy a jak to pro vás začalo?

Můj vstup do české politiky se udál v listopadových dnech roku 1989 a velmi rychle jsem se z pouhého pozorovatele stal součástí užšího vedení Občanského fóra. Od toho se odvíjel logicky a samovolně každý další krok. Druhý takový okamžik byl září 1990, kdy jsem opravdu bezelstně přišel na hostivařský sněm OF, kde se na mě vrhli delegáti z regionů, kteří už nechtěli beztvarou, amorfní masu OF a samozvané lídry, kteří nebyli nikým zvoleni. Ti mě začali přemlouvat, abych kandidoval na předsedu OF. Což byla funkce, která do té doby neexistovala a implicitně se předpokládalo, že takovým předsedou je Václav Havel. Když jsem byl zvolen, tak přišla těžká noc. V plné nahotě mi došlo, že jsem se posunul z odborného ministra financí do politiky v nejužším slova smyslu. To byl asi ten nejvýraznější moment.

celý článek »

Václav Klaus byl hostem speciálního narozeninového Rozstřelu na iDnes.cz

Rozhovory, 21. 6. 2021

Václav Klaus byl v pátek dne 18. června 2021 hostem speciálního dílu pořadu Rozstřel, který u příležitosti jeho 80. narozenin odvysílala internetová televize serveru iDnes. Odkaz na rozhovor Václava Klause s šéfredaktorem deníku MF Dnes Jaroslavem Pleslem naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus ve vysílání TN Live televize Nova

Rozhovory, 19. 6. 2021

Václav Klaus byl v pátek dne 18. června 2021 hostem v ranním vysílání TN live televize Nova. Záznam narozeninového rozhovoru s moderátorkou Bárou Divišovou naleznete unvnitř článku.

celý článek »

Rozhovor pro Seznam Zprávy: Svěrákovština i Chartismus. Jak přemýšlí osmdesátiletý Václav Klaus

Rozhovory, 20. 6. 2021

Pane prezidente, když se ohlédnete za životem, do jaké etapy byste se nejraději vrátil? Do studentských let, kdy jste hodně sportoval, anebo třeba do 90. let, kdy jste byl nejmocnější a na politickém vrcholu?

Já jsem ten, co si užívá každý moment svého života. Já bych se nikam nevracel, fakt. Přál bych si, aby to ještě chvíli takhle pokračovalo. To asi je můj sen.

celý článek »

Zblbnutí lidstva. Piráti nevědí, co dělají. Z nákupních vozíků budou malé košíky

Rozhovory, 16. 6. 2021

Za pár dnů oslavíte 80. narozeniny. Je to pro vás důvod k hodnocení své veřejné aktivity?

Člověk se nazpátek ohlížet má a musí, protože není-li zakotven v minulosti, jako by neexistoval. Použil jste formulaci hodnocení veřejné aktivity. Podle mého názoru je výročí 80 let něčím, kdy člověk chtě nechtě hodnotí svou životní kariéru jako celek. Politická aktivita je u mě plus minus třicetiletá, ale pořád je to menší část mého života. 

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu