Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Odpovědi Václava Klause na otázky šéfredaktora deníku Štandard Jaroslava Danišky

Rozhovory, 19. 9. 2023

Slovenské verejné financie sú vo volebnom roku v mizernom stave. Deficit má vzrásť na 6,44 percenta HDP, celkový dlh verejnej správy v tomto volebnom období narástol zo 48 percent na 58 percent HDP. Pýtame sa politikov, kde by mal štát šetriť, resp. ako získať viac zdrojov. Tieto problémy sú v našich krajinách univerzálne. Čo si myslí autor čs. ekonomickej reformy, čo potrebuje naša politika, aby sme kompetentne riešili tento vážny problém?

celý článek »

Václav Klaus v 40. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 16. 9. 2023

Václav Klaus byl hostem 40. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus pro CNN Prima News: Vláda je beznadějná, opozice bez myšlenky

Rozhovory, 6. 9. 2023

Václav Klaus byl ve středu dne 6. září 2023 hostem pořadu "Co na to Vaše peněženka?" zpravodajské televize CNN Prima News.

celý článek »

Rozhovor Václava Klause pro Rádio Prostor

Rozhovory, 30. 8. 2023

Václav Klaus poskytl v úterý dne 29. srpna 2023 rozhovor nové rozhlasové stanici Rádio Prostor. Hovořil v něm o poločasu vládnutí kabinetu Petra Fialy, pokračující válce na Ukrajině i o rozdělování Československa před 30 lety.

celý článek »

Václav Klaus v 39. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 27. 8. 2023

Václav Klaus byl hostem 39. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus pro CNN o kauze soudce Fremra: Prezident měl myslet předem a neschovávat se za panel poradců

Rozhovory, 14. 8. 2023

Václav Klaus byl v pondělí dne 14. srpna 2023 hostem v pořadu K věci, který vysílá zpravodajská televize CNN Prima News. S moderátorkou Ludií Hrdličkovou rozebíral kauzu nepřesvědčivého výkonu prezidenta republiky při doplňování Ústavního soudu o Roberta Fremra, ale i problém dopadů migrace na Českou republiku.

celý článek »

Václav Klaus v 38. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 5. 8. 2023

Václav Klaus byl hostem 38. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus pro CNN Prima News o vládním balíčku.

Rozhovory, 19. 7. 2023

Václav Klaus byl v pondělí 17. července 2023 hostem v pořadu 360°, který vysílá zpravodajská televize CNN Prima News

celý článek »

Václav Klaus v 37. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 15. 7. 2023

Václav Klaus byl hostem 37. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus pro sobotní MF Dnes

Rozhovory, 15. 7. 2023

Vládní balík opatření pro zmírnění růstu rozpočtového schodku je v parlamentu. Podle vlády má jít o úpravu 63 zákonů, budou se zvedat daně a příští rok se má díky tomu uspořit téměř 100 miliard korun. Co si o tomto balíku opatření myslíte?

Pro mě jako pro člověka, který se živí makroekonomií a byl ministrem financí, je deficit státního rozpočtu zásadní téma a jeho velikost nemohu vydýchat – jak se říká. My jsme s tím bojovali na počátku května, kdy tento chaotický a nepřesvědčivý balíček začali avizovat, ale přiznám se, že jsme na to trochu pozapomněli. Ten balíček – nikoli balík, jak jste to nazval vy, a ten rozdíl je obrovský – tak ten balíček je opravdu prkotina vůči rozpočtovému problému České republiky.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu