Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus pro Rádio Zet o nebezpečí Kovidismu, o rozvratu státních financí, o Ústavním soudu, o migraci i o následcích brexitu

Rozhovory, 17. 2. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 16. února 2021 hostem ve vysílání Intervew Rádia Zet. S moderátorem Martinem Kovářem hovořil o úbytku svobody v rámci nové ideologie Kovidismu, o rozvratu státních financí, o rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil volební zákon a rozvrátil politický systém v zemi, ale i o stále probíhající masové migraci, nebo o následcích brexitu. 

celý článek »

Václav Klaus pro zpravodajský portál CNN Prima News k 30. výročí vzniku V4

Rozhovory, 15. 2. 2021

Na počátku Visegrádské skupiny byla jen prázdná a vznešená slova odrážející euforii bezprostředně po pádu komunismu. Úspěšným výsledkem bylo ale vytvoření Středoevropské zóny volného obchodu. Členské státy –⁠ Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko –⁠ si dokázaly vynutit respekt Bruselu při odmítání migračních kvót. „Tehdy skupina skutečně ožila,“ myslí si bývalý prezident Václav Klaus. Jak hodnotí třicet let Visegrádské dohody? A je životaschopná i uvnitř Evropské unie?

celý článek »

Václav Klaus pro CNN Prima News: posilujme imunitu zdravých a hledejme lék na Covid-19

Rozhovory, 14. 2. 2021

Václav Klaus byl v pátek dne 12. února 2021 hostem ve vysílání CNN Prima News. V rozhovoru s redaktorem Josefem Mádlem hovořil o tom, proč je nekonečný nouzový stav fackou občanům, ale také o tom, že je důležité zaměřit se na posilování imunity zdravých a hledání léku na Covid-19, protože samotnou vakcinací vir nevytlačíme.

celý článek »

Video: Václav Klaus v pořadu Rozstřel na TV iDnes.cz

Rozhovory, 11. 2. 2021

Václav Klaus byl ve čtvrtek dne 11. února 2021 hostem pořadu Rozstřel vysílaném na internetové televizi portálu iDnes.cz. S moderátorem Vladimírem Vokálem hovořil o situaci ve společnosti postižené dlouhodobým nouzovým stavem a z něho plynoucích restrikcí, o účelovém šíření paniky, o chiméře "přeplněnosti" českých nemocnic, ale i o tom, co by jej přimělo uvažovat o návratu do aktivní politiky.

celý článek »

Václav Klaus pro Slovenské národné noviny

Rozhovory, 3. 2. 2021

Ako uznávaného ekonóma Vás 10. decembra 1989 odchádzajúci prezident Gustáv Husák ako člena revolučného Občianskeho fóra menoval za federálneho ministra financií vo vláde Mariána Čalfu. Jednou z Vašich hlavných priorít bola privatizácia štátneho majetku a prechod z centrálne plánovej ekonomiky na trhovú. Do akej miery ste boli spokojný s dosiahnutými výsledkami?

Jednoznačně říkám, že byla naše transformace nesporným úspěchem. Chtěl bych upřesnit, že nešlo jen o privatizaci, ale o naprostou změnu ekonomického systému. Změnit systém se nám podařilo velmi rychle a za minimálních nákladů – ve srovnání s dalšími podobnými zeměmi. 

celý článek »

Václav Klaus v DVTV: Bojím se více lidí než virů

Rozhovory, 25. 1. 2021

Václav Klaus byl v pátek dne 22. ledna 2021 hostem ve vysílání internetové televize DVTV. S moderátorem Martinem Veselovským hovořil mimo jiné o tom, že Covid-19 je sice závažné onemocnění, ale že je důležité se s ním naučit žít. Václav Klaus v rozhovoru rovněž znovu silně kritizoval neúčinná plošná opatření vlády. Odkaz na záznam rozhovoru naleznete uvnitř článku.   

celý článek »

Václav Klaus pro HN: Musíme to otočit. Řešit krizi izolací zdravých lidí byl omyl, začít se mělo u nemocných.

Rozhovory, 19. 1. 2021

Během jednoho týdne probleskly zprávy, že vystupujete na demonstraci nebo že sedíte v restauraci, přitom jsou zavřené. Nestává se z Václava Klause, kdysi kritika občanské společnosti, na stará kolena anarchista a aktivista?

Už mě leckdo atakoval s kdečím, ale že by mě označil za anarchistu, to je absolutní novina, v tom máte primát.

celý článek »

Václav Klaus hostem Pressklubu rádia Frekvence1

Rozhovory, 13. 1. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 12. ledna 2021 hostem pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1. S moderátorkou Helenou Šulcovou hovořil své účasti na nedělní demonstraci "Otevřeme Česko", o problematice vakcinace, ale i o situaci v USA.

celý článek »

Tahle krize bude drsná, utáhněte opasky!

Rozhovory, 8. 1. 2021

Podle premiéra Babiše se vrátíme takzvaně do normálu v roce 2023, je to podle Vás reálné?

Nejsem prognostikem a tato jeho prognóza musí být založena na nějakém předpokladu, pokud ji nevyslovil bezmyšlenkovitě. Tedy na předpokladu, že všechny karantény a lockdowny skončí tehdy a tehdy, nacpou se do toho a toho peníze … a já tyto výchozí předpoklady neznám.

celý článek »

Václav Klaus pro CNN Prima News: Třicet let od zahájení reforem. Nebyl jsem diktátor, jen premiér

Rozhovory, 7. 1. 2021

Na Nový rok to bude třicet let, co prakticky začal proces hospodářské transformace v Československu. Vidíte nějaké podobnosti mezi tehdejší a současnou atmosférou mezi lidmi? Mám na mysli, zda vám nepřijde podobné, že lidé dnes jako tehdy žijí v obrovské nejistotě, co bude dál.

Tehdejší nejistota nebyla nejistotou v klasickém slova smyslu. Vstupovali jsme do neznámého světa, ovšem s nadějí, že jdeme dopředu. Dnešní stav bych nehodnotil jako nejistotu, naopak, jde o jistotu cesty zpět. Rozumím, že toto slovo má řadu rovin a významů. Majitel malé restaurace má nejistotu, zda zítra otevře, nebo nikoliv, to ano. Ale že je nejistota společenským fenoménem, to bych neřekl. To není charakteristikou dnešní doby.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu