Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus pro MF Dnes: Vládne arogance

Rozhovory, 2. 8. 2017

Za necelé tři měsíce nás čekají parlamentní volby. Když jste ve volbách kandidoval, často jste označoval volby za zásadní moment, v němž jde o charakter naší demokracie. O co jde podle vás v nadcházejících volbách?

Tyto mé výroky byly převážně v letech devadesátých, kdy opravdu ještě šlo o dokončení hluboké transformace. Za zásadní jsem považoval, aby se ta transformace nezastavila. Nejsem si jist, že bych použil přívlastek zásadní k volbám v první dekádě 21. století. Stejně tak si myslím, že zásadní nebudou ani volby tyto.

celý článek »

Rozhovor Václava Klause pro Literární noviny: Jedovaté zárodky věcí příštích

Rozhovory, 28. 7. 2017

Na semináři k 300stému výročí narození Marie Theresie (15. 6., Autoklub) jste vyjádřil uspokojení nad tím, že mocná vládkyně nepodporovala osvícenství, s encyklopedisty se nestýkala, na rozdíl od Kateřiny Veliké, která se velice přátelila s Diderotem. Proč? Vždyť osvícenství zbavilo člověka strachu z autorit. A právě Diderot usiloval hlavně o vytvoření společného jazyka, bez kterého, jak říkal, není žádná soudržnost království možná.

celý článek »

Video: Václav Klaus byl hostem v pořadu Partie na TV Prima

Rozhovory, 26. 6. 2017

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus byl v neděli dne 25. června 2017 hostem ve vysílání pořadu televize Prima – Partie.

Záznam rozhovoru s moderátem Tomášem Hauptvoglem naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Video: Václav Klaus pro Zprávy Seznam.cz k odstoupení USA od klimatické dohody z Paříže

Rozhovory, 5. 6. 2017

Václav Klaus poskytl v pátek dne 2. června 2017 rozhovor pro server Seznam.cz. Videozáznam rozhovoru s Martinem Jonášem naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus pro Blesk: Milost pro Kajínka? Neodvážil jsem se…

Rozhovory, 2. 6. 2017

Kajínek tvrdí, že jste slíbil jeho případ vyřešit. Milost mu musel dát až Miloš Zeman. Proč jste to neudělal vy?

„Mě ten krok prezidenta Zemana vůbec nepobouřil. Samozřejmě v těch stovkách žádostí o milost jsem za těch deset let prezidentování dvakrát nebo několikrát dostal žádost o milost od Jiřího Kajínka. Myslím, že nejsem drtivě odlišný od většiny občanů České republiky, kteří mají jisté pochybnosti o celé té kauze. Takže samozřejmě, že jsme to brali vážně, informovali jsme se o tom, hledali jsme argumenty. Nicméně neodhodlal jsem se k tomu.“

celý článek »

Václav Klaus pro Deník o současné politické situaci a globálním oteplování

Rozhovory, 29. 5. 2017

Ve veřejném prostoru se objevují názory, že říjnové volby budou klíčové a rozhodnou o tom, zda se Česká republika dál bude rozvíjet jako demokratická země, nebo jestli se posune k autoritářskému režimu. Jaký na to máte názor?

Budou to důležité volby, ale neodvážil bych se použít slovo klíčové. O mnohých volbách v posledním čtvrtstoletí se říkalo, že jsou klíčové, a myslím, že tyto nebudou klíčovější. Druhá otázka je, jestli mohou něco významného a výrazného přinést

celý článek »

Video: Václav Klaus pro pořad Týden v politice na ČT24

Rozhovory, 22. 5. 2017

Václav Klaus poskytl v neděli dne 21. května 2017 rozhovor pro pořad Týden v politice na ČT24 především na téma současné politické situace. Videozáznam pořadu naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus byl hostem pořadu Interview Plus na rádiu Český rozhlas Plus

Rozhovory, 17. 5. 2017

Václav Klaus byl v úterý dne 16. května 2017 hostem ve vysílání pořadu Interview Plus na rádiu Český rozhlas Plus. Záznam rozhovoru s Janem Bumbou naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Video: Václav Klaus pro Zprávy Seznam.cz o globálním oteplování a vládní krizi

Rozhovory, 16. 5. 2017

Václav Klaus poskytl v sobotu dne 13. května 2017 na veletrhu Svět knihy 2017, kde představil svoji novou knihu Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? rozhovor pro server Seznam.cz. Videozáznam rozhovoru s Renatou Kalenskou naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Odpovědi na dotazy časopisu Týden ohledně následků zvolení nového francouzského prezidenta

Rozhovory, 16. 5. 2017

Nově zvolený francouzský prezident Macron ve volební kampani uvedl, že do tří měsíců od svého zvolení zatočí se zeměmi, jako jsou Polsko a Maďarsko. Myslíte, že přejde od slov k činům? A jakým způsobem?

Od nového francouzského prezidenta neznám zatím nic jiného než slova. Jakých je schopen činů, nevím. V jednom smyslu ho však považuji za mimořádně nebezpečného. Není to kvůli jeho názorům, ty jsou v dnešní EU běžné, ale kvůli tomu, že vypadá aktivně a agilně.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu