Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus ve 21. díle pořadu televize XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 6. 8. 2022

Václav Klaus byl hostem 21. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus pro Novinky.cz o rozpočtové nezodpovědnosti vlády

Rozhovory, 28. 7. 2022

Vláda pětikoalice chce předložit schodek státního rozpočtu ve výši 330 miliard korun. Je to podle vás akceptovatelné číslo?

Pro mě je to číslo zcela neakceptovatelné. Pro mě je jakýkoli deficit nepřijatelný. Je to důkaz, že se vláda veze na vlně populismu a nezodpovědnosti. Jestli nevnímá dnešní inflaci a hrozbu jejího zvyšování a přetrvávání do dalších let, pak ať financuje své výdaje formou deficitu. Doplatí na to všichni občané České republiky, s výjimkou těch, kteří si své příjmy mohou – na rozdíl od drtivé většiny ostatních lidí – svým rozhodnutím zvyšovat. Mezi ně patří politici.

celý článek »

Rozhovor na Slovensku nejen o Rusku a Ukrajině

Rozhovory, 20. 7. 2022

Veľký rozhovor s Václavom Klausom o vojne na Ukrajine, prečo sa Rusko nemôže spoliehať na Čínu a prečo ide o zástupnú vojnu Ruska a Západu. Bývalý český prezident spomína na neverejné kľúčové jednanie hláv štátov na samite NATO v Bukurešti a hovorí o tom, prečo sa európske štáty nedokážu presadiť voči zahraničnej politike USA. Otázky kladie Jaroslav Daniška.

celý článek »

Václav Klaus ve 20. díle pořadu televize XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 17. 7. 2022

Václav Klaus byl hostem 20. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus a Vladimír Mečiar ve vile Tugendhat po třiceti letech od rozdělení Československa

Rozhovory, 4. 7. 2022

Václav Klaus se společně s bývalým předsedou vlády Slovenské republiky Vladimírem Mečiarem ve čtvrtek dne 30. června 2022 zúčastnil diskuse slovenské veřejnoprávní televize konané u příležitosti zahájení rozhovorů, které před třiceti lety vedly k rozdělení ČSFR.

celý článek »

Václav Klaus v 19. díle pořadu televize XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 26. 6. 2022

Václav Klaus byl hostem 19. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus v Pressklubu Frekvence 1 o kauze STAN, nejhorší vládě i zájemcích o prezidentskou funkci

Rozhovory, 21. 6. 2022

Václav Klaus byl v pondělí dne 20. června 2022 hostem Luboše Procházky ve vysílání pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1.

celý článek »

Václav Klaus v 18. díle pořadu televize XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 4. 6. 2022

Václav Klaus byl hostem 18. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus v 17. díle pořadu televize XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 15. 5. 2022

Václav Klaus byl hostem 17. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus v 16. díle pořadu televize XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 23. 4. 2022

Václav Klaus byl hostem 16. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu