Klaus.cz
Vyhledávání

Kalendář


Nejnovější


NejčtenějšíHlavní strana » Rozhovory


Jaký bude účet za Covid? Václav Klaus v novém pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 15. 5. 2021

Václav Klaus byl hostem speciálního vysílání pořadu Pane prezidente! vysílaném na internetové televizi XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus v Pressklubu Frekvence 1: Vrbětice jsou česko-český předvolební problém

Rozhovory, 27. 4. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 27. dubna 2021 hostem ve vysílání pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1 s Helenou Šulcovou.

celý článek »

Rozhovor Václava Klause pro deník Aha! k 30. výročí vzniku Občanské demokratické strany

Rozhovory, 24. 4. 2021

Váš syn jednou řekl, že jste Občanskou demokratickou stranu zakládal doma v kuchyni. Bylo tomu opravdu tak?

Že jsme o tom doma mluvili, v žádném případě nepochybuji. Občanská demokratická strana vznikla zcela přirozeným evolučním způsobem, kdy začalo být více lidem, mnou počínaje, jasné, že nestrukturované Občanské fórum je bezcenné a nic pozitivního nemůže přinášet. A že je vhodné pouze na likvidaci něčeho po komunismu. Tento pocit narůstal nejen ve mně, ale v mnoha lidech v průběhu roku 1990, kdy vy jste ještě nebyl na světě. Nevzniklo to tedy u nás v kuchyni.

celý článek »

Václav Klaus pro PL o beznaději české zahraniční politiky

Rozhovory, 23. 4. 2021

Pane prezidente, nad čím, s odkazem na Vaše předešlé vyjádření, přesně ,,boucháte do stolu”, pokud jde o ,,vrbětickou kauzu”? V čem Vám nedostačuje verze předložená našimi bezpečnostními složkami?

Ano, s pocitem obrovské bezmoci „bouchám do stolu“. Prvně jsem tento absolutně nešťastný a bezvýchodný pocit zažil při nějakém rádiovém proslovu sovětského lídra Chruščova na počátku 60. let. Nemýlím-li se, bylo to na téma vytváření „nového komunistického člověka“.

celý článek »

Česko štěká jako ratlík, načasování Vrbětic není náhoda a Kulhánek je kdo?

Rozhovory, 23. 4. 2021

Pane prezidente, vy jste napsal ve vyjádření k té diplomatické roztržce, že se dostáváme do 50. let, akorát z druhé strany. Co tedy za tou kauzou Vrbětice podle vás opravdu stojí?

Tak zaprvé já jsem to napsal někdy v neděli a to jsem netušil, v co se to do čtvrtka vyvine. Vy jste řekl „diplomatická roztržka“ s Ruskem. Samozřejmě je to diplomatická roztržka s Ruskem, ale ta není podstatou problému. Podstata problému je obří, bohužel nešťastná výpověď o naší zemi. O chování naší země, o absenci naší zahraniční politiky, o neuvěřitelném nepořádku, který u nás vládne. O legračnosti toho, jak fungují naše bezpečnostní služby. O tom, že nám chybí koncept zahraniční politiky, protože se nikdo nezajímá. 

celý článek »

Václav Klaus pro časopis Reflex ke třiceti letům ODS

Rozhovory, 22. 4. 2021

Třicet let je dlouhá doba a je jasné, že za takovou dobu se politická strana nějakým způsobem vyvíjí. Jak byste popsal ideový vývoj ODS od jejího založení do dneška?

ODS se už více než jedno desetiletí posouvá od pravicové občanské a demokratické strany k levicové pravdě a lásce, k modernímu progresivismu. Ztrácí své původní charakteristické rysy. Dnes je nerozlišitelná od dalších stran, které se bojí přihlásit jak k levici, tak k pravici. Přibližuje se bývalému Občanskému hnutí či Unii svobody.

celý článek »

Václav Klaus pro server Novinky.cz o novém ministru zdravotnictví

Rozhovory, 12. 4. 2021

Vážený pane prezidente, novým ministrem zdravotnictví se stal Petr Arenberger. Očekáváte od této změny jiný přístup vlády k pandemii covidu-19?

O dosavadních opatřeních vlády jsem si nemyslel nic dobrého a říkal jsem to vždy nahlas. Teď, kdy jsme čekali pozitivní změnu, kdy jsme předpokládali, že vláda ví, že už je akutní fáze epidemie covidu víceméně za námi, kdy jsme si mysleli, že jsou fanatičtí vyhlašovatelé koronavirových děsivých scénářů už postaveni na vedlejší kolej, jsme dostali nového ministra, který se uvedl zcela absurdním zpřísněním shromažďováním lidí. To má očekávání zcela rozbilo. 

celý článek »

Václav Klaus pro MF Dnes ke 30. výročí vzniku ODS

Rozhovory, 10. 4. 2021

13. října 1990 – v Hostivaři byl předsedou Občanského fóra zvolen Václav Klaus, když nečekaně porazil Martina Palouše. Následoval sněm 12.–13. ledna 1991, kde začala transformace OF od hnutí ke straně. 23. února 1991 se OF rozpadlo, 20. dubna 1991 vznikla v Olomouci ODS.

Za A, nešel jsem na hostivařský sjezd s plánem stát se předsedou OF. Mě tam odchytávali lidé z regionů, dovlekli mě do podzemních šaten a tam mě strašně přemlouvali, abych kandidoval. Myslím, že to bylo symbolické pro celou ODS. Dodnes je jedinou českou stranou, která dala hlas lidem zdola, jakkoli bude někdo pošťuchovat, že Klaus měl mocnou roli. Ne, byla to strana autenticky vytvářená zespoda.

celý článek »

Václav Klaus byl hostem pořadu Pražská kavárna Petra Žantovského

Rozhovory, 5. 4. 2021

Václav Klaus byl hostem prvního dílu nového pořadu Petra Žantovského - Pražská kavárna. Odkaz na dvoudílný rozhovor naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus pro PL: Nedivím se těm, co chodí na náplavku. Zakazovat lidem přírodu je zbabělé

Rozhovory, 1. 4. 2021

Pane prezidente, ministr Blatný varoval před „velkým průserem” po svátcích, pokud se lidé „utrhnou ze řetězu”. Je chování státu vůči občanovi typu „neumíte se chovat”, „platí jen pokuty” atd., adekvátní nebo normální? Jak taková rétorika působí?

V otázce je použit obrat „utrhnout se ze řetězu“. Možná je trefný, ale nikoli vůči chování milionů normálních lidí v naší zemi, ale vůči ministru zdravotnictví Blatnému. Ten začínal jako ještě normální člověk, teď už je úplně jinde. S nepřetržitým strašením a vyhrožováním lidem se nesmíme smiřovat. Ukazuje se, jak se z normálního pana doktora může strašně rychle stát zcela necitlivý papaláš. V literatuře se často mluví o tom, že ten či onen politik chce „vyměnit lid“. Mnozí bychom si přáli, aby byli vyměněni naši politici.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu