Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Rozhovor s Václavem Klausem v pořadu Epicentrum deníku Blesk

Rozhovory, 19. 1. 2022

Když jsme se měli setkat minule, musel jste to zrušit, protože jste si na horách zlomil kotník. Jak se vám to stalo?

No hloupost, hloupost! Mladická nerozvážnost. Nepokora. Prostě, mírně sněhu, zamrznuto, lesní cesta. A dokonce už trochu tmavlo, slunce dávno pryč a horší viditelnost. No, uklouzl jsem.

celý článek »

Václav Klaus v Pressklubu rádia Frekvence 1

Rozhovory, 11. 1. 2022

Václav Klaus byl v pondělí dne 10. ledna 2022 hostem moderátorky Heleny Šulcové ve vysílání pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1.

celý článek »

Václav Klaus v jedenáctém díle pořadu televize XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 8. 1. 2022

Václav Klaus byl hostem jedenáctého dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Odpovědi Václava Klause na otázky Parlamentních listů

Rozhovory, 20. 12. 2021

Pane prezidente, další mimořádně náročný rok se blíží k závěru. Částečně jsme ho opět prožili v lockdownu spojeném s ekonomickými škodami, omezením svobod apod. Blýská se na lepší časy? Jaká máte očekávání do budoucna?

Zda se blýská na lepší časy, nevím. Vím, že je povinností nešířit skepsi a pesimismus, obecně a před Vánoci zvláště. Za stejně mylné však považuji šířit naivní optimismus. Vidím obrovské problémy, jejichž řešení (či neřešení) stojí před naší zemí. Vidím šířící se inflaci, která se dotýká milionů lidí, vidím bezkoncepční chování vůči covidové epidemii (a bezhlavé propadnutí kovidismu), vidím šílený Zelený deal (který překvapivě kritizuje i prezident Zeman). Takže nevím, na co se přesně blýská.

celý článek »

Václav Klaus v desátém díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 18. 12. 2021

Václav Klaus byl hostem desátého dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus v devátém díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 27. 11. 2021

Václav Klaus byl hostem devátého dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Xaverem Veselým.

celý článek »

Odpovědi Václava Klause na otázky serveru iUhlí.cz

Rozhovory, 25. 11. 2021

Jedním z hlavních témat současnosti je bruselský plán na rychlou komplexní přeměnu členských států EU, nazývanou Green Deal, nebo také Zelený úděl. Ten má své zastánce i odpůrce. Ke které skupině se řadíte vy?

Řadím se, samozřejmě, mezi totální odpůrce Zeleného údělu. Jednou věcí je důvod agresivního a ničivého boje s globálním oteplováním a emisemi CO2, druhou věcí je sám plán EU na „ozelenění“ Evropy, evropské ekonomiky a vytvoření uhlíkové neutrality v Evropě a představování ho jako cestu k zefektivnění evropské ekonomiky. Opak je pravda. Těmito tématy se zabývám aktivně – psaním a přednášením – už nejméně 15 let, pasivně, to znamená pouze okrajovými poznámkami, už tři desetiletí. Je to pořád stejná „písnička“, argumenty na obou stranách se nemění. Já viděl „konec světa“ už ve vzniku Římského klubu na přelomu 60. a 70. let.

celý článek »

Rozhovor Václava Klause pro maďarský deník Magyar Hírlap

Rozhovory, 25. 11. 2021

V ČR se chystá nová vláda, mnozí v Budapešti se ptají, co lze očekávat od nastupujícího politického vedení z hlediska našich společných vztahů. Jaká je vaše prognóza?        

Vůči nové české vládě jsem skeptický. Vznikla z podivných voleb, které nebyly soubojem politických programů jednotlivých stran, ale střetem dvou zcela nesourodých koalic sjednocovaných negativně koncipovaným programem, který se dá nazvat anti-Babiš. To je na pozitivní vládnutí málo, vláda na bázi pěti stran bude mít problém cokoli vymyslet a cokoli prosadit. Vyhrocených problémů, které je třeba řešit – od covidu, přes Zelený úděl, přes rostoucí inflaci plynoucí z neseriózní finanční a měnové politiky, po hrozbu rozbíjení národního státu masovou (zvnějšku organizovanou) migrací – je moc. Proto jsem skeptikem.      

celý článek »

Václav Klaus v Pressklubu rádia Frekvence 1

Rozhovory, 10. 11. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 9. listopadu 2021 hostem v pořadu Pressklub, který vysílá Rádio Frekvence 1.

celý článek »

Václav Klaus v Interview Martina Kováře na Rádiu Z

Rozhovory, 9. 11. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 9. listopadu 2021 hostem v pořadu Interview Martina Kováře, který vysílá zpravodajská stanice Rádio Z.


celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu