Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus a Miloš Zeman ve sváteční debatě k 17. listopadu na CNN Prima News

Rozhovory, 19. 11. 2023

Bývalí prezidenti České republiky Václav Klaus a Miloš Zeman byli v pátek dne 17. listopadu 2023 hosty speciálního vysílání zpravodajské televize CNN Prima News.

celý článek »

Václav Klaus ve 43. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 18. 11. 2023

Václav Klaus byl hostem 43. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus a Milan Knížák v Nejlepším podcastu televize VOX News

Rozhovory, 18. 11. 2023

Václav Klaus a Milan Knížák přijali pozvání šéfredaktora měsíčníku TO Marka Stoniše a u příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii se v jeho předvečer, ve čtvrtek 16. listopadu 2023, zúčastnili speciálního vysílání pořadu Nejlepší podcast Petra Kubelíka na internetové televizi VOX News.

celý článek »

Odpovědi Václava Klause na otázky Parlamentních listů k výročí 17. listopadu

Rozhovory, 17. 11. 2023

LISTOPAD 89 – JE, NEBO NENÍ CO SLAVIT? „Dnes to určitě na slavení není, na připomínání si étosu a základních myšlenek 17. listopadu a na nemilosrdnou analýzu příčin jejich postupného opouštění však ano,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz někdejší prezident Václav Klaus. Českému převratu předcházel pád Berlínské zdi, což Klaus komentuje slovy: „Dnes bych tedy zdi neboural, naopak, zdi (myšleno hranice) bych budoval. To by bylo cestou, jak zabránit sebedestrukci Evropy.“

celý článek »

Václav Klaus byl hostem Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News

Rozhovory, 12. 11. 2023

Václav Klaus byl v neděli dne 12. listopadu 2023 hostem v pořadu Partie Terezie Tománkové, který vysílá zpravodajská televize CNN Prima News.

celý článek »

Václav Klaus v 42. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 29. 10. 2023

Václav Klaus byl hostem 42. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Václav Klaus pro Lidové noviny: Je zle a Fiala dělá, že se nic neděje

Rozhovory, 13. 10. 2023

Vždy máte nějakou velkou starost. Co je nyní vaší hlavní starostí?

Právě si připravuji projev k 70. výročí založení Vysoké školy ekonomické, kde jsem před 65 lety studoval. Mluvil jsem tam už před 20 lety k 50. výročí školy. Když jsem porovnal svůj letošní projev s tím před dvaceti lety, uvědomil jsem si, že ten můj starý projev byl mnohem optimističtější než ten dnešní.

Je otázkou, proč tomu tak je? Zda je horší dnešní realita anebo jen můj dnešní pohled, to je samozřejmě ta druhá možnost. Proto jsem se podíval těch dvacet let zpátky, na data za rok 2003. Česká ekonomika v tom roce rostla o 3,6 procenta a celoroční průměrná inflace byla 0,1 procenta. Dnes nám ekonomika stojí na místě anebo klesá a inflace, i když očekávaně klesla, byla v září na 6,9 procenta. Za celý rok to bude nejméně deset. Když porovnám data roku 2003 a 2023, žádný důvod k radosti a tleskání být nemůže. Takže jestli mě něco trápí a něco je má hlavní starost, pak to, že se naše politická scéna naprosto netváří, že by v tomto kontextu žila a vůbec si tyhle souvislosti uvědomovala.

celý článek »

Václav Klaus v 41. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 8. 10. 2023

Václav Klaus byl hostem 41. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

Odpovědi Václava Klause na otázky šéfredaktora deníku Štandard Jaroslava Danišky

Rozhovory, 19. 9. 2023

Slovenské verejné financie sú vo volebnom roku v mizernom stave. Deficit má vzrásť na 6,44 percenta HDP, celkový dlh verejnej správy v tomto volebnom období narástol zo 48 percent na 58 percent HDP. Pýtame sa politikov, kde by mal štát šetriť, resp. ako získať viac zdrojov. Tieto problémy sú v našich krajinách univerzálne. Čo si myslí autor čs. ekonomickej reformy, čo potrebuje naša politika, aby sme kompetentne riešili tento vážny problém?

celý článek »

Václav Klaus v 40. díle pořadu XTV: Pane prezidente!

Rozhovory, 16. 9. 2023

Václav Klaus byl hostem 40. dílu speciálního pořadu Pane prezidente! internetové televize XTV s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu