Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus v ČRo Plus k evropským volbám

Rozhovory, 17. 5. 2019

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus byl v pátek dne 17. května 2019 hostem pořadu Interview Plus o evropských volbách na vlnách Českého rozhlasu. Odkaz na videozáznam tohoto interview naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Interview ČT24 s Václavem Klausem k 15. výročí přistoupení ČR k EU

Rozhovory, 30. 4. 2019

Václav Klaus byl v úterý dne 30. dubna 2019 hostem v pořadu České televize Interview ČT24 u příležitosti 15. výročí přistoupení České republiky k Evropské unii.

celý článek »

Václav Klaus v TV Seznam k 15. výročí ČR v EU

Rozhovory, 30. 4. 2019

Václav Klaus byl v úterý dne 30. dubna 2019 hostem v pořadu TV Seznam "Výzva" u příležitosti 15. výročí přistoupení České republiky k Evropské unii.

celý článek »

Odpověď Václava Klause na anketu deníku Právo ohledně členství ČR v EU

Rozhovory, 30. 4. 2019

Jak hodnotíte 15 let členství České republiky v EU?

Jednou věcí je vážná analýza, druhou věcí je rychlé shrnutí a vyjádření spíše pocitů o této věci. Žádný jednoduchý ukazatel, který by kvantitativně řekl „plus nebo mínus“ neexistuje. Ať nám nikdo nenalhává, že by ho mohl eventuálně najít a rychle v přehledné a přesvědčivé formě předat nám všem. Proto musím použít nadsázku.

celý článek »

Václav Klaus pro Blesk k situaci v ODS

Rozhovory, 19. 3. 2019

Berete si osobně, co se děje vašemu synovi, poslanci Václavu Klausovi mladšímu (49)?

„Je to můj syn a odehrává se to ve straně, kterou jsem založil. Když říká, že se zakládala u nás v kuchyni, tak má víceméně pravdu. Ale myslím, že umím přísně oddělit osobní věci od politických. Pro mě to, co se odehrálo, je politický fenomén a já ho tak hodnotím.“

celý článek »

Vystoupení Václava Klause v TV Nova k způsobu vyloučení svého syna z ODS

Rozhovory, 18. 3. 2019

Václav Klaus vystoupil v neděli dne 17. března 2019 v hlavní zpravodajské relaci televize Nova k způsobu vyloučení svého syna z Občanské demokratické strany, kterou v roce 1991 sám zakládal. Odkaz na záznam rozhovoru naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Video: Václav Klaus byl hostem vysílání ČT24 k 100. výročí české měny

Rozhovory, 4. 3. 2019

Prezident Václav Klaus byl v pondělí dne 4. března 2019 hostem speciálního vysílání ČT24 k výročí 100 let od vzniku české koruny. Odkaz na záznam rozhovoru naleznete uvnitř článku. 

celý článek »

Rozhovor Václava Klause pro Lidové noviny o eurovolbách, brexitu a zahraniční i hospodářské politice vlády

Rozhovory, 11. 2. 2019

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Je u nás silná osobnost nebo politické uskupení, které byste byl schopen a ochoten volit?

Začít by se mělo debatou o ­tom, jaký je smysl nebo nesmysl Evropského parlamentu. Od toho se odvíjí všechno ostatní. Evropský parlament není parlament, to víme všichni. Je to hra na parlament. Proto oběť někoho, kdo do něj chce kandidovat, je obdivuhodná. 

celý článek »

Václav Klaus pro MF Dnes: Tajné služby jsou bezcenné

Rozhovory, 17. 1. 2019

Po vašem téměř hodinovém novoročním rozhovoru pro TV Prima bylo hlavní zprávou, že nevylučujete kandidaturu na prezidenta, anebo do ní tlačíte svého syna Václava. Opravdu to tak je? 

Zaprvé, ten rozhovor na Primě považuji za významný a velmi obsažný. Tak na to také reaguje obrovská spousta lidí. Trval padesát dva minut a v padesáté minutě položila moderátorka otázku kandidatury na Hrad, což se stalo hlavním tématem médií. O tom ten rozhovor ale opravdu nebyl.

celý článek »

Václav Klaus byl hostem novoročního vysílání nedělní Partie na FTV Prima

Rozhovory, 6. 1. 2019

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus byl v neděli dne 6. ledna 2019 tradičním hostem novoročního vysílání pořadu Partie na televizi Prima. Záznam rozhovoru prezidenta Klause s moderátorkou Terezií Tománkovou naleznete v archivu pořadu na stránkách televize (odkaz uvnitř článku).

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu