Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Video: Václav Klaus pro Zprávy Seznam.cz k odstoupení USA od klimatické dohody z Paříže

Rozhovory, 5. 6. 2017

Václav Klaus poskytl v pátek dne 2. června 2017 rozhovor pro server Seznam.cz. Videozáznam rozhovoru s Martinem Jonášem naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus pro Blesk: Milost pro Kajínka? Neodvážil jsem se…

Rozhovory, 2. 6. 2017

Kajínek tvrdí, že jste slíbil jeho případ vyřešit. Milost mu musel dát až Miloš Zeman. Proč jste to neudělal vy?

„Mě ten krok prezidenta Zemana vůbec nepobouřil. Samozřejmě v těch stovkách žádostí o milost jsem za těch deset let prezidentování dvakrát nebo několikrát dostal žádost o milost od Jiřího Kajínka. Myslím, že nejsem drtivě odlišný od většiny občanů České republiky, kteří mají jisté pochybnosti o celé té kauze. Takže samozřejmě, že jsme to brali vážně, informovali jsme se o tom, hledali jsme argumenty. Nicméně neodhodlal jsem se k tomu.“

celý článek »

Václav Klaus pro Deník o současné politické situaci a globálním oteplování

Rozhovory, 29. 5. 2017

Ve veřejném prostoru se objevují názory, že říjnové volby budou klíčové a rozhodnou o tom, zda se Česká republika dál bude rozvíjet jako demokratická země, nebo jestli se posune k autoritářskému režimu. Jaký na to máte názor?

Budou to důležité volby, ale neodvážil bych se použít slovo klíčové. O mnohých volbách v posledním čtvrtstoletí se říkalo, že jsou klíčové, a myslím, že tyto nebudou klíčovější. Druhá otázka je, jestli mohou něco významného a výrazného přinést

celý článek »

Video: Václav Klaus pro pořad Týden v politice na ČT24

Rozhovory, 22. 5. 2017

Václav Klaus poskytl v neděli dne 21. května 2017 rozhovor pro pořad Týden v politice na ČT24 především na téma současné politické situace. Videozáznam pořadu naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus byl hostem pořadu Interview Plus na rádiu Český rozhlas Plus

Rozhovory, 17. 5. 2017

Václav Klaus byl v úterý dne 16. května 2017 hostem ve vysílání pořadu Interview Plus na rádiu Český rozhlas Plus. Záznam rozhovoru s Janem Bumbou naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Video: Václav Klaus pro Zprávy Seznam.cz o globálním oteplování a vládní krizi

Rozhovory, 16. 5. 2017

Václav Klaus poskytl v sobotu dne 13. května 2017 na veletrhu Svět knihy 2017, kde představil svoji novou knihu Zničí nás klima, nebo boj s klimatem? rozhovor pro server Seznam.cz. Videozáznam rozhovoru s Renatou Kalenskou naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Odpovědi na dotazy časopisu Týden ohledně následků zvolení nového francouzského prezidenta

Rozhovory, 16. 5. 2017

Nově zvolený francouzský prezident Macron ve volební kampani uvedl, že do tří měsíců od svého zvolení zatočí se zeměmi, jako jsou Polsko a Maďarsko. Myslíte, že přejde od slov k činům? A jakým způsobem?

Od nového francouzského prezidenta neznám zatím nic jiného než slova. Jakých je schopen činů, nevím. V jednom smyslu ho však považuji za mimořádně nebezpečného. Není to kvůli jeho názorům, ty jsou v dnešní EU běžné, ale kvůli tomu, že vypadá aktivně a agilně.

celý článek »

Video: Václav Klaus byl hostem pořadu Interview ČT24

Rozhovory, 15. 5. 2017

Václav Klaus byl v pátek 12. května 2017 hostem pořadu Interview ČT24, v němž s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou hovořil především na téma současné politické situace. Odkaz na záznam pořadu naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Odpovědi pro Lidové noviny ohledně Emmanuela Macrona

Rozhovory, 15. 5. 2017

Znamená nástup Emmanuela Macrona skutečně tlak na federalizaci EU? Někteří představitelé Evropské komise již jeho návrhy na společný rozpočet EU brzdí jako nerealistické…

Nástup Emmanuela Macrona vidím jako výraznou kvalitativní změnu. Neříká sice nic nového, neříká nic jiného než jeho předchůdce Hollande, neříká nic jiného než další bruselští europeisté, ale říká to silně, s elánem.

celý článek »

Rozhovor Václava Klause pro server Echo24.cz o dnešní politické situaci

Rozhovory, 12. 5. 2017

Dostali jsme se opět do politicky vzrušené doby. Vy jste zastával jak funkci prezidenta, tak premiéra. Jak byste se zachoval vy jako premiér, kdybyste měl ve vládě ministra financí a šéfa koaliční strany, který čelí závažným podezřením z krácení daní a zneužívání moci?

Vy jste použil termín vzrušená doba, to je myslím příliš eufemistický výraz pro to, co se u nás děje. Myslím, že to, co se u nás děje, je bezprecedentní. Je to jeden z dalších pokusů o totální rozvrat politických poměrů u nás.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu