Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Václav Klaus pro server Novinky.cz o novém ministru zdravotnictví

Rozhovory, 12. 4. 2021

Vážený pane prezidente, novým ministrem zdravotnictví se stal Petr Arenberger. Očekáváte od této změny jiný přístup vlády k pandemii covidu-19?

O dosavadních opatřeních vlády jsem si nemyslel nic dobrého a říkal jsem to vždy nahlas. Teď, kdy jsme čekali pozitivní změnu, kdy jsme předpokládali, že vláda ví, že už je akutní fáze epidemie covidu víceméně za námi, kdy jsme si mysleli, že jsou fanatičtí vyhlašovatelé koronavirových děsivých scénářů už postaveni na vedlejší kolej, jsme dostali nového ministra, který se uvedl zcela absurdním zpřísněním shromažďováním lidí. To má očekávání zcela rozbilo. 

celý článek »

Václav Klaus pro MF Dnes ke 30. výročí vzniku ODS

Rozhovory, 10. 4. 2021

13. října 1990 – v Hostivaři byl předsedou Občanského fóra zvolen Václav Klaus, když nečekaně porazil Martina Palouše. Následoval sněm 12.–13. ledna 1991, kde začala transformace OF od hnutí ke straně. 23. února 1991 se OF rozpadlo, 20. dubna 1991 vznikla v Olomouci ODS.

Za A, nešel jsem na hostivařský sjezd s plánem stát se předsedou OF. Mě tam odchytávali lidé z regionů, dovlekli mě do podzemních šaten a tam mě strašně přemlouvali, abych kandidoval. Myslím, že to bylo symbolické pro celou ODS. Dodnes je jedinou českou stranou, která dala hlas lidem zdola, jakkoli bude někdo pošťuchovat, že Klaus měl mocnou roli. Ne, byla to strana autenticky vytvářená zespoda.

celý článek »

Václav Klaus byl hostem pořadu Pražská kavárna Petra Žantovského

Rozhovory, 5. 4. 2021

Václav Klaus byl hostem prvního dílu nového pořadu Petra Žantovského - Pražská kavárna. Odkaz na dvoudílný rozhovor naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus pro PL: Nedivím se těm, co chodí na náplavku. Zakazovat lidem přírodu je zbabělé

Rozhovory, 1. 4. 2021

Pane prezidente, ministr Blatný varoval před „velkým průserem” po svátcích, pokud se lidé „utrhnou ze řetězu”. Je chování státu vůči občanovi typu „neumíte se chovat”, „platí jen pokuty” atd., adekvátní nebo normální? Jak taková rétorika působí?

V otázce je použit obrat „utrhnout se ze řetězu“. Možná je trefný, ale nikoli vůči chování milionů normálních lidí v naší zemi, ale vůči ministru zdravotnictví Blatnému. Ten začínal jako ještě normální člověk, teď už je úplně jinde. S nepřetržitým strašením a vyhrožováním lidem se nesmíme smiřovat. Ukazuje se, jak se z normálního pana doktora může strašně rychle stát zcela necitlivý papaláš. V literatuře se často mluví o tom, že ten či onen politik chce „vyměnit lid“. Mnozí bychom si přáli, aby byli vyměněni naši politici.

celý článek »

Václav Klaus za Petrem Kellnerem v České televizi a na rádiu Frekvence 1

Rozhovory, 1. 4. 2021

Václav Klaus poskytl v uplynulých dnech rozhovor několika médiím v rámci zpravodajství o tragickém úmrtí podnikatele Petra Kellnera. Záznam vystoupení Václava Klause na České televizi a na rádiu Frekvence 1 naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus v XTV o svém Provolání nespokojených občanů, o pokračujícím rozvratu státu i o nástupu pirátského digitálního komunismu

Rozhovory, 23. 3. 2021

Václav Klaus byl v pondělí 22. března 2021 hostem v pořadu X-Talk internetové televize XTV. S moderátorem Xaverem Veselým hovořil o svém "Provolání nespokojených občanů", o rozvratu ekonomiky, škoství i veřejných financí, o nástupu "digitálního komunismu" ve formě pirátů i o podpoře strany svého syna - Trikolóra.

celý článek »

Václav Klaus byl hostem Pressklubu rádia Frekvence 1

Rozhovory, 17. 3. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 16 března 2021 hostem pořadu Pressclub rádia Frekvence 1. S moderátorkou Helenou Šulcovou hovořil o vládních epidemiolozích, o "zastoupení" covidu ve sněmovně, o defektech plošných opatření i mylném důrazu na očkování oproti léčbě. 

celý článek »

Video: Václav Klaus v nedělní Partii CNN Prima News

Rozhovory, 14. 3. 2021

Václav Klaus byl v neděli dne 14. března 2021 hostem v pořadu CNN Prima News – Partie Terezie Tomákové.

celý článek »

Václav Klaus pro Rádio Zet o nebezpečí Kovidismu, o rozvratu státních financí, o Ústavním soudu, o migraci i o následcích brexitu

Rozhovory, 17. 2. 2021

Václav Klaus byl v úterý dne 16. února 2021 hostem ve vysílání Intervew Rádia Zet. S moderátorem Martinem Kovářem hovořil o úbytku svobody v rámci nové ideologie Kovidismu, o rozvratu státních financí, o rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil volební zákon a rozvrátil politický systém v zemi, ale i o stále probíhající masové migraci, nebo o následcích brexitu. 

celý článek »

Václav Klaus pro zpravodajský portál CNN Prima News k 30. výročí vzniku V4

Rozhovory, 15. 2. 2021

Na počátku Visegrádské skupiny byla jen prázdná a vznešená slova odrážející euforii bezprostředně po pádu komunismu. Úspěšným výsledkem bylo ale vytvoření Středoevropské zóny volného obchodu. Členské státy –⁠ Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko –⁠ si dokázaly vynutit respekt Bruselu při odmítání migračních kvót. „Tehdy skupina skutečně ožila,“ myslí si bývalý prezident Václav Klaus. Jak hodnotí třicet let Visegrádské dohody? A je životaschopná i uvnitř Evropské unie?

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu