Klaus.cz


Hlavní strana » Rozhovory


Video: Rozhovor Václava Klause pro Parlamentní listy o povolební situaci

Rozhovory, 3. 11. 2017

Pane prezidente, váš nástupce Miloš Zeman v úterý pověřil Andreje Babiše sestavením vlády. Šéf hnutí ANO hodlá sestavit menšinovou vládu, pro kterou zatím nemá ve Sněmovně podporu. Co na povolební vývoj říkáte?

Když jsem zprostředkovaně v závěru minulého týdne slyšel výrok Andreje Babiše, že bude vytvářet menšinovou vládu, musel jsem vrtět hlavou a říkal jsem si, jak je to amatérský postoj. A to říkám jako někdo, který ne že by a priori byl proti menšinové vládě, která v určitých konstelacích může být smysluplnou alternativou.

celý článek »

Odpověď Václava Klause na otázku Blesku o povolebním vyjednávání

Rozhovory, 28. 10. 2017

Zaujal mne zájem předsedy ODS o post šéfa sněmovny. To se ale nedá získat kvůli modrým očím předsedy Fialy. To musí být za něco. Kdysi se tomu říkalo opoziční smlouva. To je jistě možné, ale měla by se k ní ODS čestně přihlásit. Post předsedy sněmovny by asi byla slušně velká kobliha.

celý článek »

Václav Klaus pro slovenskou televizi TA3 k výsledkům parlamentních voleb

Rozhovory, 25. 10. 2017

Václav Klaus byl v úterý dne 24. října 2017 hostem slovenské televize TA3. Odkaz na záznam rozhovoru naleznete uvnitř článku.

celý článek »

Václav Klaus exklusivně k výsledkům parlamentních voleb na iDnes.TV

Rozhovory, 22. 10. 2017

Václav Klaus byl v sobotu dne 21. října 2017 hostem ve speciálním volebním vysílání TV iDnes.cz.

celý článek »

Předvolební rozhovor Václava Klause s Lidovými novinami

Rozhovory, 20. 10. 2017

Tyto volby budou s největší pravděpodobností hraničící s jistotou první po vzniku samostatné ČR, které nevyhraje ČSSD ani ODS. Jak skutečnost, že ODS ani ČSSD nemíří k volebnímu vítězství, vnímáte?

Nemám z toho žádnou radost. Od počátku jsem se snažil budovat demokratický systém naší země na – pro všechny pochopitelném – střetu ideově jasně vyprofilovaných velkých stran. Dlouhodobě jsem varoval a protestoval před ideovým vyprazdňováním stran a před důsledky tohoto procesu.

celý článek »

Odpovědi Václava Klause na otázky Hospodářských novin k výročí Czechinvestu

Rozhovory, 26. 9. 2017

Czechinvest vznikl za Vaší vlády. Vy sám osobně jste ale byl spíše skeptický. Proč?

Máte pravdu, že jsem nikdy nebyl příznivcem bobtnání vládní administrativy, zakládání nových úřadů a agentur, zamlžování odpovědnosti ministrů za jim svěřené agendy a znepřehledňování státního rozpočtu v důsledku toho všeho. Proto ani Czechinvest nebyl z mé strany chtěným „dítětem“ a příliš jsem nevěřil v zázračné efekty, které zastánci jeho vzniku slibovali. Tyto zázračné efekty také nikdy nenastaly. Je to zbytečné vydávání peněz daňových poplatníků.

celý článek »

Úvodní teze Václava Klause v debatě o českém národním zájmu s Petrem Robejškem na XTV

Rozhovory, 8. 9. 2017

Obecně platí, že samozřejmým národním zájmem jakékoli země (jakékoli kolektivní entity, společenství, kmene, tlupy, rodu) je úsilí o udržení se, přetrvání, reprodukování se na území, které tato skupina lidí obývá. V Evropě (na rozdíl od jiných kontinentů) máme národní státy, a proto se národní zájem většinou shoduje se zájmem o udržení, přetrvání, reprodukování se toho kterého národního státu. Toto zajistit musíme považovat za nejobecnější vyjádření českého národního zájmu.

celý článek »

Václav Klaus v Pressklubu Frekvence 1 o volbách, EU i o evropských dotacích

Rozhovory, 3. 9. 2017

Václav Klaus byl v sobotu 2. září 2017 hostem ve vysílání pořadu Pressklub na rádiu Frekvence 1.

celý článek »

Václav Klaus pro Blesk o rozdělení Československa

Rozhovory, 29. 8. 2017

Datum 26. srpna 1992, kdy došlo v brněnské vile Tugendhat k podpisu smlouvy o rozdělení Československa, se udává jako klíčové. Vy to ale tak nevidíte. Proč?

„Já jsem strašně překvapen, že se setkání ve vile Tugendhat považuje za průlomovou věc. Najednou se objevilo datum 26. srpna jako rozhodující chvíle. Nebylo to tak. První setkání ve vile Tugendhat s panem Mečiarem bylo v červnu hned po volbách a de facto už tam jsem pochopil, že Slovensko chce jít samo, že nechce setrvat dále s námi ve společném státě. 

celý článek »

Vystoupení Václava Klause v pořadu Události, komentáře k 25. výročí letních jednání o rozdělení ČSFR

Rozhovory, 27. 8. 2017

Bývalý předseda vlády a prezident České republiky Václav Klaus poskytl u příležitosti 25. výročí letních jednání představitelů Občanské demokratické strany a Hnutie za demokratické Slovensko o rozdělení Československa interview České televizi.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu