Klaus.cz


Hlavní strana » Knihy » PANE PREZIDENTE: Xaver se ptá…


PANE PREZIDENTE: Xaver se ptá a Václav Klaus odpovídá

Knihy, 24. 6. 2022

U dobrého moderátora prý nemá být zřetelný jeho politický názor. Naštěstí máme v naší zemi takových dostatek a malý český mediální rybníček jednoho zlobivého snese. Vidím zkrátka některé věci po svém a s úctou a pochopením směrem ke všem kolegům říkám, že jsem pravicový člověk, bývalý dlouholetý volič ODS a hlavně moderátor, který ctí dialog.

Jo a jsem mj. nekriticky pyšný na „naši“ internetovou televizi XTV. Stál jsem u jejího zrodu a přesně si pamatuji okamžik, kdy jsme si jednou pro vždy s kolegy slíbili, že v tomto médiu budeme mluvit s každým, kdo bude ochotný mluvit s námi … protože ten dialog, že?

Požádal jsem pana prezidenta Václava Klause o pravidelné rozhovory pro XTV a tušil jsem, že přijde pochopení i nepochopení… a teď statisíce zhlédnutí každého dílu, tedy radost.

Pořad Pane prezidente na XTV si našel svojí stabilní diváckou základnu a tak si teď, v okamžiku, kdy připravujeme knižní verzi, pročítám v emailu měsíce staré reakce diváků na jednotlivé díly a vychází mi z toho: každá prezidentova myšlenka si najde svoji uličku, a tak se souhlasí, nesouhlasí, polemizuje… Ale jedna okolnost je nad jiné zřetelná – Václav Klaus je osobnost, která jistě budí emoce, která má co říct, má o čem mluvit, ale hlavně! Patří k těm málo lidem, kteří jsou ochotni vést dialog.

Tato kniha vznikla jako společný dárek XTV a IVK u příležitosti Vašich jednaosmdesátých narozenin. Snad Vás potěší. Pane prezidente, za všechny kolegy z XTV – Andrea, Lukáš, Jakub – Děkujeme a těšíme se na další díly.

Luboš Xaver Veselý, 20. června 2022

PANE PREZIDENTE: Xaver se ptá a Václav Klaus odpovídá. Luboš Xaver Veselý a Václav Klaus, Praha, Institut Václava Klause 2022, ISBN 978-80-7542-086-2.

184 stran, brožovaná, cena 290 Kč. 

Knihu je možné zakoupit zde: https://www.institutvk.cz/publikace/1/publikace-ivk-c-64-pane-prezidente-xaver-se-pta-a-vaclav-klaus-odpovida.html 

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu