Klaus.cz


Hlavní strana » Kalendář

8. 4. 2024, 10:00
Václav Klaus představí svou studii k potřebě systémové změny české ekonomiky

Bývalý prezident České republiky, profesor ekonomie Václav Klaus představí v pondělí dne 8. dubna 2024 v 10.00 hodin na tiskové konferenci v Presscentru ČTK v pražské Opletalově ulici svou studii, v níž analyzuje příčiny špatně fungujícího ekonomického systému České republiky a její hospodářské politiky.

Součástí studie s názvem „Dílčí reformy jsou málo, řešením je systémová změna“ jsou také konkrétní návrhy, jak se z dnešní neutěšené situace vymanit a zvrátit nepříznivý vývoj.

Naše země stagnuje, stagnuje politicky, stagnuje ekonomicky, a navíc ve světě zcela ztratila svou bývalou pozici a re­spekt. Vybřednout z této chronické stagnace vyžaduje nejen parciální či parametrické změny. Vyžaduje to systémovou změnu, kterou nemůže být nic jiného než přehození výhybky, než ubrání role a pravomocí státu a osvobození trhu. Této změně nemusí předcházet žádný intelektuální výkon, žádné vymýšlení něčeho nového, nevyžaduje to žádnou novou teorii. Vyžaduje to však změnu myšlenkovou, změnu veřejného mínění, změnu myšlenkového klimatu. Konec konců i změnu politiky,“ říká v úvodu svého textu prof. Václav Klaus.

Studie obsahuje sedm kapitol a v závěru i 19 konkrétních návrhů na změny dosavadního ekonomického a politického fungování České republiky.

10. – 11. 3. 2024
Václav Klaus se v Bratislavě setká se slovenským premiérem Robertem Ficem

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus navštíví ve dnech 10. - 11. března 2024 Bratislavu. V neděli 10. března vystoupí na besedě se slovenským hercem Milanem Markovičem v rámci jeho MM Kabaretu. V pondělí 11. března v 11.30 hodin se v sídle slovenské vlády setká s premiérem Robertem Ficem. V průběhu své návštěvy Bratislavy poskytne rovněž několik rozhovorů pro slovenská média.

19. 2. 2024, 17:55
Václav Klaus v pořadu Co na to Vaše peněženka televize CNN Prima News

Václav Klaus bude v pondělí dne 19. února 2024 od 17.55 hodin hostem ekonomického pořadu Co na to Vaše peněženka, který pravidelně vysílá zpravodajská televize CNN Prima News.  

18. 2. 2024, 12:30
Václav Klaus v pořadu Za pět minut dvanáct na TV Nova

Václav Klaus bude v neděli dne 18. února 2024 hostem třetí části diskusního pořadu Za pět minut dvanáct, který vysílá TV Nova od 11.55 hodin.

28. – 29. 1. 2024
Václav Klaus ve Vídni

Václav Klaus se v závěru ledna zúčastní konference Vienna Congress Com.sult 2024, kde vystoupí jako jeden z hlavních řečníků panelu Economy. 

4. 1. 2024, 11:00
Mimořádná tisková konference IVK k politickým výzvám na urychlení vstupu ČR do eurozóny

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus společně se svými kolegy z IVK vystoupí ve čtvrtek dne 4. ledna 2024 v 11.00 hodin ve Zlatém salonku pražského hotelu Esplanade na mimořádné tiskové konferenci konané v reakci na zesílený politický tlak některých našich vysokých ústavních činitelů na urychlení vstupu České republiky do evropské měnové unie.

Václav Klaus s týmem IVK představí vážné politické i ekonomické argumenty, které vyvrací optimistické proklamace některých politických a lobbistických struktur volajících po urychleném přijetí společné evropské měny euro a vzdání se české národní měny, a tím i ekonomické suverenity země.

* 11.00 hod – začátek tiskové konference

Prosíme zástupce médií, kteří mají zájem tuto akci zpravodajsky pokrývat, aby z organizačních důvodů svoji přítomnost předem ohlásili na email: petr.macinka@institutvk.cz.

Petr Macinka
Institut Václava Klause

V Praze dne 2. ledna 2024

1. 1. 2024, 9:00
Václav Klaus v novoročním rozhovoru pro Rádio Universum

Václav Klaus bude v pondělí 1. ledna 2024 v 9.00 hodin hostem moderátorky Martiny Kociánové v novoročním vydání pořadu Kupředu do minulosti vysílaného na Rádiu Universum.

Interview lze sledovat na www.radiouniversum.cz

|


Jdi na začátek dokumentu