Klaus.cz


Hlavní strana » Co Klaus neřekl


Co Klaus neřekl: tentokráte o trhu

Co Klaus neřekl, 2. 10. 2017

Do rubriky „Co Klaus neřekl“, která je už více než deset let součástí mé webové stránky, jsem už dlouho nic nenapsal. Trochu jsem asi změkl, a proto mne různé absurdní výroky z nepřátelského ideového tábora dnes nechávají v klidu daleko více než v minulosti.

V nedávném Euru (č. 35, 2017) mne zaujal článek s podivným názvem „Ďábel má jméno neoliberalismus“, který napsal Lubomír Heger, autor, jehož články rád čtu (zejména mne před několika měsíci potěšil jeho článek o Chartě 77, který – překvapivě – nevyvolal mezi havlisty žádný skandál).

celý článek »

Co Klaus neřekl, tentokráte o ratingových agenturách – dementi č. 42

Co Klaus neřekl, 22. 11. 2011

Ve formátu „dementi“ nepolemizuji s názory toho či onoho autora, ale pouze uvádím na pravou míru zjevné nepravdy. Známý ideolog ČSSD, profesor velmi měkkého oboru zvaného sociologie, Jan Keller, se do mne tentokráte pustil velmi absurdním způsobem. Kdyby vyjádřil svůj extrémně levicový názor na socioekonomickou problematiku dnešní Evropy i České republiky, diametrálně odlišný od mého, nic bych proti tomu neměl a určitě bych nepsal žádné dementi.

celý článek »

Co Klaus neřekl, tentokráte o armádě – dementi č. 41

Co Klaus neřekl, 9. 11. 2011

V článku „Omyly vrchního velitele“ se 8. listopadu neznámý autor, evidentní globalizační aktivista, Tomáš Weiss – v prostoru komentářů deníku Hospodářské noviny, nikoli jako dopis čtenáře – hrdinně pouští do vrchního velitele ozbrojených sil. Prý se mé názory vyvíjejí od „nepochopení k hlubokému nepochopení“ a dokonce prý zpochybňuji „ve snaze o popularitu a budoucí voliče“(!), což je fascinující názor, „profesionální vojenské síly“, ač o tom v mém projevu na Velitelském shromáždění Armády České republiky dne 2. listopadu nebylo ani jedno jediné slovo.

celý článek »

Co Klaus neřekl, resp. neudělal – dementi č. 40

Co Klaus neřekl, 20. 7. 2011

Deník Právo otiskl v úterý dne 19. července 2011 neseriózní článek týkající se mé milosti brněnské lékařce Aleně Kubáčové, odsouzené k trestu odnětí svobody za účast na podvodu s neschopenkami, které jsem prominul část trestu. Čtenářům je tento článek navíc naservírován s hrubě zavádějícím a neuvěřitelně nepravdivým titulkem „Spis omilostněné lékařky Klaus ani jeho lidé nečetli.“

celý článek »

Malá dementi – č.1

Co Klaus neřekl, 4. 1. 2010

Mezi Vánoci a Novým rokem jsem čtyři dny lyžoval v Peci pod Sněžkou a ve Špindlerově Mlýně. Se svými dětmi a vnoučaty. Současně tam byli páni starostové, ředitelé lyžařských areálů a různí přátelé a známí.

celý článek »

V čem se lišila Klausova a Kalouskova chyba odhadu budoucího ekonomického vývoje – dementi č. 39

Co Klaus neřekl, 17. 12. 2009

Lidové noviny dne 16. prosince uvedly na první straně článek s nadpisem „Kalousek vyčetl Klausovi špatný rozpočet z roku ´97“ s dovětkem, že „Václav Klaus ztratil na české politické scéně dalšího spojence“. I když je na straně 13 Kalouskova odpověď na otázky LN daleko mírnější, přesto je třeba věc uvést na pravou míru.

celý článek »

Co Klaus neřekl, resp. jak mu stále mění titulky - dementi č. 38

Co Klaus neřekl, 2. 7. 2009

Rozumím tomu, že noviny chtějí být prodávány. Rozumím případně i tomu, že velmi často prodává nadpis článku či rozhovoru více než článek či rozhovor samotný. Vím, ale velmi nerad se smiřuji s tím, že dělba práce v novinách vede k tomu, že je jednou osobou redaktor, se kterým rozhovor vedu nebo se kterým je domlouváno otištění článku, a jinou osobou tzv. titulkář.

celý článek »

Co Klaus neřekl, resp. neudělal, ale pan Langer to přesto šíří – dementi č. 37

Co Klaus neřekl, 20. 4. 2009

Střetávání názorů je v politice běžné, dokonce nezbytné a hlavně prospěšné. Dnes a denně je vidět, že nová ODS, které je Ivan Langer čelním představitelem, je názorově v mnoha ohledech opravdu zcela odlišná od názorů mých.

celý článek »

Co Klaus neřekl, ale paní Šafaříková zlovolně píše – dementi č. 36

Co Klaus neřekl, 3. 4. 2009

V Lidových novinách dne 1. dubna 2009 (bohužel to nebyl apríl) paní Kateřina Šafaříková, de facto monopolní interpretka bruselských událostí v našem tisku, píše, že jsem při návštěvě ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka „zcela veřejně, za přítomnosti českého ministra zahraničí a dalších členů vlády radil Juščenkovi, ať nekupuje evropského zajíce v pytli“.

celý článek »

Co Klaus neřekl, ale Právo to za něho říká – dementi č. 35

Co Klaus neřekl, 12. 3. 2009

Právo (ve středu 11. března 2009) píše, že „Klaus vyzval ve Spojených státech Obamu, aby neohrožoval volný trh“ (nadpis článku). Proti tomu musím protestovat. Ve svém projevu na Kolumbijské univerzitě jsem řekl doslova toto:

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu