Klaus.cz


Hlavní strana » Komentáře IVK


Úterní glosa IVK: Neexperimentujme po „americku“ s našimi volbami (Ivo Strejček)

Komentáře IVK, 6. 12. 2022

Donald Trump znovu rozbouřil americkou politickou scénu a tamní média. Prý chce „ukončit“ platnost americké ústavy. Je tomu ale skutečně tak?

celý článek »

Pondělní glosa IVK: Čtyři případy absurdity dnešního světa kolem nás (Jiří Weigl)

Komentáře IVK, 28. 11. 2022

Rozbíhající se prezidentská volba svým dosavadním průběhem ukazuje bizarní slepou uličku, do které nás přímá volba dostala. Ministerstvo vnitra připustilo k účasti ve volebním klání pouze devět uchazečů z 21, kteří podali v termínu přihlášku. Z nich pouze 2 splnili podmínku dodání 50 000 ověřitelných podpisů podporovatelů. Říkám záměrně podporovatelů, protože to, co většina ostatních prezidentských kandidátů shánějících podpisy předložila, jsou podpisy lidí sehnané na komerční bázi zprostředkovatelskými agenturami. 

celý článek »

Páteční glosa IVK: Tentokráte inspirovaná vnějším světem

Komentáře IVK, 25. 11. 2022

Napsal jsem název „Tentokráte inspirovaná vnějším světem“, ale to neznamená, že mne to, co se děje u nás doma, netrápí. Tento týden se vyznamenal lidovecký předseda Jurečka hrubým útokem na mne, na devadesátá léta a na celou naši zemi, ale nesnížím se k tomu, abych reagoval tak jako on. Jeden můj přítel (a není sám) mi napsal: „Dej toho Jurečku k soudu. Je to nehoráznost.“ Ostřejší pokračování jeho SMS radši ani neuvádím.

celý článek »

Stanovisko IVK ke dni 23. 11. 2022: Nehoráznosti lidovce Jurečky

Komentáře IVK, 23. 11. 2022

Ve včerejším diskusním pořadu televize CNN Prima News citovala moderátorka pořadu kritická slova Václava Klause, která vyslovil při hodnocení práce dnešní Fialovy vládní koalice, a zeptala se přítomného místopředsedy vlády a předsedy lidovců Mariana Jurečky, co na slova bývalého prezidenta České republiky říká. Odpověděl: „To říká člověk, který dopustil rozkrádání majetku v době privatizace, zničil bankovní sektor a byl na začátku zadlužování státu.“

celý článek »

Úterní glosa IVK: „Okupační stávka za klima“ (s podporou ministra školství) je nehoráznost (Ivo Strejček)

Komentáře IVK, 15. 11. 2022

Stovky studentů českých vysokých škol včera zahájily „okupační stávku za klima“, referují dnešní české deníky. Studenti tak činí s odpudivou podporou ministra školství Balaše, který „stávkařům“ slabošsky vzkázal, že „neví, co by mohl studentům vytknout“, neboť „to, že mají zodpovědnost za svoji budoucnost, je jedině dobře“. Jediný děkan, který měl odvahu se okupačním levičákům postavit, byl brněnský Stanislav Balík. Takový počin v dnešní době „zelené revoluce“ je třeba ocenit.

celý článek »

Páteční glosa IVK: Tento týden se toho hodně událo, ale ne k naší radosti

Komentáře IVK, 11. 11. 2022

I když se nás to netýká bezprostředně, americké volby vyslaly smutnou zprávu. I těm z nás, kteří nevěřili příliš optimistickým přáním o jistém vítězství americké pravice, z jejich výsledků došlo, že je Amerika beznadějně nalevo, že to Američanům nevadí a že žádným významným faktorem nebyl ani evidentně nikoli v dobré formě se nacházející prezident Biden. Je to sdělení i u nás těm, kteří si myslí, že každý vidí beznaděj dnešní vládní koalice stejně jako oni. Nevidí.

celý článek »

Pondělní glosa: O nové VŘSR kolem nás (Jiří Weigl)

Komentáře IVK, 7. 11. 2022

MfDnes přináší zprávu, že ministerstvo školství chystá nový systém přidělování asistentů pedagoga do základních škol. Na ten současný, běžící samospádem, který do dneška již dokázal vygenerovat armádu 17 500 asistentů, sedících s dětmi ve třídách a údajně pomáhajících handicapovaným, již nemá peníze. Dnešních 8,2 mld. Kč už nestačí. To je v praxi ona slavná inkluze, která jako koule na noze svírá náš vzdělávací systém, prohlubuje chaos ve vzdělávacím procesu, frustruje handicapované a odčerpává pracovní síly na zbytečná, leč pohodlná místa. Ale školy prý o další a další asistenty mají zájem, což je prý důkaz, že systém funguje, píše MfDnes. Je však zřejmé, že tento nesystém je schopen pojmout další desítky tisíc pracovníků a spotřebovat další a další miliardy, aniž by si někdo kompetentní vůbec položil otázku, jaké pozitivní výsledky to celé vlastně přináší. Na zrušení pokrokářské inkluze, zavedené ministryní Valachovou za ČSSD, si z dnešní „pravicové“ vlády neodváží nikdo ani pomyslet.

celý článek »

Páteční glosa IVK: Tak trochu uspěchaná glosa

Komentáře IVK, 3. 11. 2022

Páteční glosu píšu ve čtvrtek před odletem do Helsinek, kde se zúčastním televizní debaty v pořadu s názvem „Europa Stands“ izraelské televize TV7. Hádáme se tady, jak se to má přeložit do češtiny. Není tam „Europe Stands“, ale „Europa Stands“. Slovník v googlu to překládá jako „evropské stojany“. To by bylo poněkud zvláštní, zejména tím, že zářijový pořad této série měl podnadpis „Zima přichází, přežije Evropa?“ Někteří z kolegů říkají, že jsou to „Evropské postoje“ (ale to by mělo být European Stands), jiní si ironicky myslí, že „Evropa stojí“, nebo snad „jak si Evropa stojí“, ale všechno je to divné. 

celý článek »

Jiří Weigl: Jak to bylo před třiceti lety - připomenutí 30. výročí rozdělení Československa

Komentáře IVK, 2. 11. 2022

1. ledna 2023 uplyne třicet let od vzniku samostatné České re­publiky a zániku Československa. Již dnes se vzpomíná mnoha kro­ků a jednání, které k osudové historické události vedly. Vyjadřuje se k ní a bude vyjadřovat řada hlasů pamětníků i dnešních komentátorů a tak, jak čas plyne, budeme nepochybně svědky mnoha zkreslení, re­interpretací i posunů toho, co se tenkrát vlastně odehrálo, jaké byly příčiny a hybné síly tehdejšího vývoje. Vzhledem k tomu, že jsem ony historické události sledoval a zažíval z bezprostřední blízkosti vrcholu tehdejší politiky a v případě řady z nich byl i přímým účastníkem teh­dejších jednání, myslím, že mám právo a možná i povinnost k tomuto výročí něco říci.

celý článek »

Stanovisko IVK ke dni 30. 10. 2022: Protestujeme proti Rakušanovu zneužití státního svátku

Komentáře IVK, 31. 10. 2022

28. října 2022, v den oslav státního svátku vyhlášení samostatné Československé republiky, se na budově Ministerstva vnitra ČR z rozhodnutí ministra vnitra Víta Rakušana objevily vedle jednoho ze symbolů české státnosti – české státní vlajky – vlajka Ukrajiny společně s jakýmsi „obrazem“ prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina v plastovém pytli používaném na lidské ostatky.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu