Klaus.cz


Hlavní strana » Tisková sdělení


Stanovisko Institutu Václava Klause k novému „pandemickému“ zákonu

Tisková sdělení, 18. 2. 2021

Občané by měli zneklidnět. Je jen zdánlivě pozitivní, že se v dnešní chaotické  situaci vláda a opozice dohodly na kompromisním znění zákona, který vládě uvolní ruce v boji s epidemií. Společným úsilím vlády a opozice byla významně oslabena faktická právní garance základních občanských práv a svobod. Jejich omezování či dokonce suspendování ztratilo charakter absolutní výjimečnosti a přestalo být vázáno na vyhlášení nouzového stavu.

celý článek »

Václav Klaus k odchodu Oty Černého pro deník Blesk

Tisková sdělení, 17. 2. 2021

Ota Černý byl zakladatelem žánru moderované televizní debaty politiků mezi sebou v přímém přenosu a měl značný podíl na tom, že se tento pořad stal velmi populárním a v jisté, bohužel k horšímu pozměněné podobě, se udržel až do dneška. Měl štěstí, že působil v době, kdy společenská atmosféra byla daleko optimističtější než dnes a Česká televize měla monopol, a proto ji daleko silněji ovlivňovala. Ve své době byl mezi televizními novináři nepřehlédnutelnou postavou. Měl jsem s ním vždy korektní vztahy, teď už s Českou televizí nemám vztahy žádné, resp. ona se mnou. 

celý článek »

IVK k zásahu Ústavního soudu rozvracejícím politickou situaci v zemi

Tisková sdělení, 3. 2. 2021

Ústavní soud zcela nečekaně, při absenci jakékoli vážné veřejné diskuse na toto téma a po letech vlastní nečinnosti využil tři roky starou ústavní stížnost skupiny senátorů. Bez ohledu na již vypsaný termín parlamentních voleb a běžící volební kampaň provedl podstatný zásah do volebního zákona, a tím do české politiky. K této destabilizaci se Ústavní soud navíc uchýlil v situaci ekonomické a zdravotní krize. ...

celý článek »

Václav Klaus žádá zastavení přestupkového řízení ve věci pokuty udělené mu za projev k státnímu svátku 28. října 2020

Tisková sdělení, 28. 1. 2021

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus podal prostřednictvím svého právního zástupce Doc. JUDr. Zdeňka Koudelky, PhD. odpor proti rozhodnutí Hygienické stanice hlavního města Prahy, která mu v souvislosti s jeho veřejným vystoupením před Obecním domem ze dne 28. října 2020 vyměřila pokutu ve výši 10.000,- Kč. Vyjádření Václava Klause naleznete uvnitř článku

celý článek »

Dvě velké ztráty naší země

Tisková sdělení, 27. 1. 2021

Během několika hodin v konci ledna 2021 zemřeli dva významní představitelé naší kultury, kterých jsem si mimořádně vážil, a proto jsem jim dal státní vyznamenání. Herečce Haně Maciuchové v roce 2010 a malíři a grafikovi Vladimíru Suchánkovi v roce 2006. Dovoluji si říci, že jsme si rozuměli. Budou nám nesmírně chybět.

celý článek »

Odpověď Václava Klause na dotaz serveru Novinky.cz k porušování vládních opatření

Tisková sdělení, 13. 1. 2021

Pane prezidente, byl jste už několikrát přistižen, jak porušujete vládní proticovidová opatření, naposledy v restauraci na Praze 6. Nemyslíte, že to má špatný vliv na veřejnost?

Nemyslím si, že to má špatný vliv na veřejnost. Je na každém člověku, ať si z mého chování vezme, co uzná za vhodné. Já nejsem ten, kdo káže vodu a pije víno, jako někteří politikové, kteří svou návštěvou restaurace porušili svá vlastní pravidla. Já tato pravidla od počátku kritizuji. Ano, ode mne je to jistá forma občanské neposlušnosti. S existujícími, a stále prodlužovanými příkazy a zákazy se nesmíme smiřovat. Ve svobodné zemi má mít člověk právo jít, kam chce. Je-li mu to odpíráno, má se snažit posouvat hranice možného – ne jen pro sebe, ale pro všechny.

celý článek »

Odpověď na anketu Hospodářských novin ohledně dění v USA

Tisková sdělení, 8. 1. 2021

Kde vidíte příčinu/příčiny středečních nepokojů v americkém Kapitolu?

Příčinu vidím v dlouhodobém rozpadu amerického politického a volebního systému, v hlubokém rozdělení americké společnosti, v nezvládnutí listopadových prezidentských voleb. To, co se včera odehrávalo v americkém Kapitolu, bylo jedním z dílčích, a proto svou podstatou málo zajímavých důsledků vývoje v americké společnosti v posledním desetiletí, ne-li ještě déle.

celý článek »

Odpověď Václava Klause na otázku TV Nova: Necháte se očkovat proti Covidu-19?

Tisková sdělení, 22. 12. 2020

Nenechal bych se očkovat kvůli žádné zbytečnosti. V životě jsem se nenechal očkovat ani proti chřipce a to, co dnes prožíváme, jedna z chřipek je. Možná trochu horší než některé její typy, i když ani ty normální chřipky nebývají pro spoustu lidí zeslabených jinými chorobami nijak jednoduché. Očkování považuji za zbytečné a obrovskou propagandu okolo očkování považuji na straně jedné za propagandu farmaceutických firem, které na tom chtějí nekonečně vydělat, a na straně druhé za propagandu politiků, kteří chtějí šířit strach mezi veřejností. Na to ale mě nenachytáte.

celý článek »

Václav Klaus představil novou knihu Karanténa 2.0

Tisková sdělení, 17. 12. 2020

Václav Klaus představil ve středu dne 16. prosince 2020 na prostranství před sídlem Institutu Václava Klause na pražské Hanspaulce svoji novou publikaci Karanténa 2.0.

celý článek »

Odpověď Václava Klause pro speciální vysílání CNN Prima News – Americká noc

Tisková sdělení, 3. 11. 2020

Nezakrývám, že bych si přál, aby vyhrál Donald Trump. Je jedinou brzdou toho, čemu říkáme sebedestrukce Západu a co detailně popisujeme ve stejnojmenné knize vydané v létě naším Institutem. Trump bojuje za normálnost proti revolučním novotám, které do našeho světa vnáší nová neomarxistická levice – v dnešních volbách reprezentovaná Joe Bidenem (i když on do ní svým věkem ani svým myšlením autenticky nepatří). Každému, komu se nelíbí Trumpův styl, musím říci, že mně také ne. Netwitteruji jako on ani nevydávám prohlášení jako on. Přesto si myslím, že každý, kdo chce vážně hodnotit situaci, musí sledovat politiku, nikoli jednotlivá slůvka, která se mu líbí a nelíbí. Proto Trump.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu