Klaus.cz


Hlavní strana » Tisková sdělení


Prohlášení Václava Klause k pokusům bagatelizovat atentát na slovenského premiéra

Tisková sdělení, 16. 5. 2024

Včera došlo na Slovensku k tragické události. Reagovali jsem rychle přáním Robertu Ficovi, aby to s ním dobře dopadlo a aby se uzdravil. Zdá se, že to dnes vypadá tak, že nějaká naděje na uzdravení tady je.

celý článek »

Vyjádření Václava Klause k atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica

Tisková sdělení, 15. 5. 2024

Zprávou o atentátu na slovenského premiéra Fica jsem hluboce otřesen a šokován. Vždy jsem ho považoval za svého přítele a za klíčovou osobu pro budoucnost Slovenska.

celý článek »

Tisková konference IVK k prezentaci knihy „O Evropě – 30 let polemiky“

Tisková sdělení, 29. 4. 2024

1. Zítra o půlnoci uplyne 20 let od vstupu České republiky do Evropské unie. My neskrýváme a nikdy jsme neskrývali, že je za úspěšných 20 let existence našeho státu nepovažujeme. Nesouhlasíme s jejím účelovým, jednostranným hodnocením, které u nás dominuje.

celý článek »

Václav Klaus představil svou studii k potřebě systémové změny české ekonomiky

Tisková sdělení, 8. 4. 2024

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus představil v pondělí dne 8. dubna 2024 na tiskové konferenci svou studii „Dílčí reformy jsou málo, řešením je systémová změna“. 

celý článek »

Václav Klaus k vítězství Petera Pellegriniho v prezidentských volbách na Slovensku

Tisková sdělení, 7. 4. 2024

Blahopřeji vítězi slovenských voleb Peteru Pellegrinimu. Blahopřeji Slovensku, že si dobře zvolilo. Závidím Slovákům, že si zvolili člověka k obrazu svému, že neposlouchali rady chytrých a mocných ze světa, a zejména z České republiky. Závidím Slovákům, že si zvolili svého člověka a ne Aspen Institute. Věřím, že nový prezident bude pozitivně rozvíjet česko-slovenské a slovensko-české vztahy.

celý článek »

Václav Klaus pro MF Dnes k poškození česko-slovenských vztahů předsedou vlády Petrem Fialou

Tisková sdělení, 7. 3. 2024

Dobré česko-slovenské vztahy jsem vždy považoval za pevný bod a základ naší nejenom zahraniční politiky. Vzhledem k historickým okolnostem k tomu mám nárok právě teď něco říci.

celý článek »

Václav Klaus mezi studenty 1. Slovanského gymnázia v Praze

Tisková sdělení, 28. 2. 2024

Na pozvání ředitelky 1. Slovanského gymnázia v Praze Tatiany Pergler se Václav Klaus zúčastnil besedy se studenty této školy. Akce se konala 28. 2. 2024 v odpoledních hodinách a účast studentů na setkání s presidentem Klausem byla dobrovolná. Zájem studentů byl ohromný. Školní aula byla zaplněna do posledního místa. 

celý článek »

Viktor Orbán v Institutu Václava Klause

Tisková sdělení, 27. 2. 2024

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus přivítal v úterý dne 27. února 2024 v sídle svého Institutu na pražské Hanspaulce maďarského premiéra Viktora Orbána, který sem zavítal v doprovodu dvou členů své vlády.

celý článek »

Václav Klaus k tragédii na Filosofické fakultě

Tisková sdělení, 22. 12. 2023

Včera odpoledne jsem dopsal své vánoční zamyšlení s úmyslem jej zveřejnit až dnes. Hrůzný zločin, který se udál několik minut poté na pražské Filosofické fakultě, však změnil naši zemi a naplnil nás děsem a bolestí nad nečekanou, v naší zemi nikdy nevídanou tragédií. Nevídanou, ale mysleli jsme si, že k nám nepatřící.

celý článek »

IVK si připomněl 300. výročí narození Adama Smitha

Tisková sdělení, 5. 6. 2023

Institut Václava Klause si v pondělí dne 5. června 2023 na dalším ze svých nepravidelných online seminářů připomněl 300 let od narození skotského filosofa a zakladatele ekonomie Adama Smitha.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu