Klaus.cz
Vyhledávání

Kalendář


Nejnovější


NejčtenějšíHlavní strana » Tisková sdělení


Václav Klaus poblahopřál Andrzeji Dudovi k znovuzvolení do funkce prezidenta Polské republiky

Tisková sdělení, 13. 7. 2020

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus zaslal dne 13. července 2020 dopis prezidentovi Polské republiky Andrzeji Dudovi, v němž mu poblahopřál k znovuzvolení do funkce hlavy státu. (Text dopisu naleznete uvnitř článku)

celý článek »

Pracovní návštěva Václava Klause v Olomouci

Tisková sdělení, 29. 6. 2020

Prezident Václav Klaus vykonal dne 25. června 2020 na pozvání Divadla na Šantovce, Okresní hospodářské komory a skupiny olomouckých podnikatelů pracovní návštěvu Olomouce.

celý článek »

Letter to the Editor Lidových Novin

Tisková sdělení, 4. 6. 2020

Vážený pane šéfredaktore,

nemohu se – stejně jako velká část našich spoluobčanů (ona mlčící většina) a věřím, že jako většina čtenářů Vašeho deníku – smířit se stále se opakujícími pokusy přepsat (či překreslit) historii druhé světové války. Tyto pokusy vyvrcholily v okamžiku letošního 75. výročí konce války. Na nepřijatelnou manipulaci známých a mnohokrát ověřených a zdokumentovaných faktů jsme reagovali článkem, který jste uveřejnili s nadpisem „Kdo vlastně vyhrál druhou světovou válku“ v sobotu 30. května. Byli jsme moc rádi za možnost publikovat tento text ve Vašem deníku.

celý článek »

IVK vládě České republiky: odmítněte záludný plán Leyenové!

Tisková sdělení, 29. 5. 2020

Institut Václava Klause odmítá plán na vznik obřího fondu EU, který pod názvem Next Generation EU představila 27. května 2020 předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. 

celý článek »

Blahopřání Václava Klause Dominiku kardinálu Dukovi k narozeninám

Tisková sdělení, 26. 4. 2020

Václav Klaus zaslal v neděli dne 26. dubna 2020 blahopřejný dopis J. E. Dominiku kardinálu Dukovi, který v tento den oslavil své narozeniny.  

celý článek »

Ztráty Zdeňka Jičínského je mi moc líto

Tisková sdělení, 9. 4. 2020

Zdeněk Jičínský byl mimořádnou a nezapomenutelnou osobností naší doby. I když stál na druhé straně politického spektra, vždy jsme si dobře rozuměli. V listopadu 1989 jsme spolu v podzemí Laterny magiky psali programový dokument Občanského fóra „Co chceme“. V roce 1992 jeho politické seskupení ve volbách sice neuspělo, on ale nezatrpknul. Nevýhra ve volbách pro něho neznamenala zlobu vůči vítězům. Tím se diametrálně lišil od většiny svých kolegů. Bylo to proto, že byl důsledným stoupencem skutečné demokracie, jejíž výsledky respektoval nejen tehdy, když vyhrál.

celý článek »

Václav Klaus neinvestuje do bitcoinů

Tisková sdělení, 12. 2. 2020

Na internetu již několik týdnů koluje nesmyslná zpráva o mém investování do umělé měny bitcoin. Navíc prý, dokonce v pořadu Interview ČT24, vyzývám „každého v České republice, aby se této úžasné příležitosti zúčastnil“. Česká televize jistě může potvrdit, že žádné takové interview nebylo. Je to naprostý nesmysl a nepravda. Pochopil jsem, že stejným způsobem není zneužito jenom jméno mé, v poslední době i jméno Ivana Lendla, Pavla Nedvěda a dalších.

celý článek »

Václav Klaus za Jaroslavem Kuberou

Tisková sdělení, 20. 1. 2020

Jaroslav Kubera byl stálicí naší politické scény. Už si ji bez něho ani nedovedu představit. Byl netuctovým politikem, byl svůj, říkal nahlas názory své a ne názory někoho jiného, a proto ho lidi – jak v Teplicích, kde pětkrát primátoroval, tak v celé České republice – měli rádi. Nepodléhal žádným politickým módám, a proto byl vždy autentický. Na nic si nehrál.  Bude nám v české politice chybět.

celý článek »

Ivan Steiger laureátem Výroční ceny IVK

Tisková sdělení, 26. 11. 2019

Bývalý prezident Václav Klaus společně s výkonným ředitelem IVK Jiřím Weiglem předali v úterý dne 26. listopadu 2019 za účasti členů dozorčí a správní rady IVK i dalších hostů Cenu Institutu Václava Klause pro rok 2019 významnému českému umělci Ivanu Steigerovi.

celý článek »

Václav Klaus obdržel čestný doktorát Vysoké školy finanční a správní

Tisková sdělení, 15. 11. 2019

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus převzal dne 14. listopadu 2019 na půdě Vysoké školy finanční a správní v Praze z rukou její rektorky Bohuslavy Šenkýřové čestný doktorát, který mu vědecká rada této vysoké školy udělila za vynikající přínos k ekonomické vědě.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu