Klaus.cz


Hlavní strana » Tisková sdělení


IVK si připomněl 300. výročí narození Adama Smitha

Tisková sdělení, 5. 6. 2023

Institut Václava Klause si v pondělí dne 5. června 2023 na dalším ze svých nepravidelných online seminářů připomněl 300 let od narození skotského filosofa a zakladatele ekonomie Adama Smitha.

celý článek »

Václav Klaus se setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem

Tisková sdělení, 5. 5. 2023

Václav Klaus se u příležitosti své účasti na konferenci amerických konzervativců CPAC v Budapešti setkal s předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem.

celý článek »

Václav Klaus za zesnulým papežem Benediktem XVI.

Tisková sdělení, 31. 12. 2022

Odchod papeže Benedikta XVI. z pozemského světa je obrovskou ztrátou. Byl posledním z velikánů 20. století, který celý život bojoval za staré dobré hodnoty. Končí tím jedna etapa vývoje lidské společnost.

celý článek »

Komentář pro rádio Frekvence 1: Trochu z jiného úhlu o prezidentských volbách

Tisková sdělení, 12. 12. 2022

Počátkem týdne jsem dělal jeden větší video-rozhovor. Odpovídal jsem na mnoho rozličných otázek. Bylo to správně ostré, ale nikoli nepřátelské. Nabídlo mi to možnost hodně toho říci. Aniž bych chtěl urazit jiné novináře, skoro více než jindy a jinde. Jedna věc z toho vyčnívá. Zneklidňuje mne – a říkám to v klidu a s odstupem několika dnů – jak jsou veřejnosti, prostřednictvím médií, servírovány blížící se prezidentské volby.

celý článek »

Václav Klaus vyhrál soud nad Ministerstvem zdravotnictví ČR ve věci nenasazené roušky při projevu k státnímu svátku 28. října 2020

Tisková sdělení, 27. 10. 2022

Městský soud v Praze vyhověl dne 26. října 2022 žalobě bývalého prezidenta České republiky Václava Klause a zrušil rozhodnutí o pokutě vyměřené mu Hygienickou stanicí hl. Prahy za to, že neměl při svém projevu k státnímu svátku Dne samostatného Československa 28. října 2020 na prostranství před budovou Obecního domu v Praze nasazenou roušku.

celý článek »

Václav Klaus za Josefem Somrem

Tisková sdělení, 17. 10. 2022

Josefa Somra jsem si jako herce i jako člověka nesmírně vážil. I proto jsem mu dal státní vyznamenání. Do té doby bylo na něj zapomenuto. Zůstal sám sebou, nepoklonkoval žádnému režimu ani žádné módní iniciativě. Nepředváděl se před kamerami.

celý článek »

Viktor Orbán navštívil Institut Václava Klause

Tisková sdělení, 6. 10. 2022

Bývalý prezident České republiky Václav Klaus přivítal ve čtvrtek dne 6. října 2022 v sídle svého Institutu na pražské Hanspaulce předsedu vlády Maďarska Viktora Orbána.

celý článek »

Václav Klaus za královnou Alžbětou II.

Tisková sdělení, 8. 9. 2022

Královna Alžběta II byla celým svým životem, svým obdivuhodným chováním, šarmem, noblesou, svou mimořádnou rozumností a odolností proti všem novostem moderní doby nejen konstantou našich životů, ale i symbolem světa odcházejícího, který je v současnosti atakován ze všech stran. Bude i nám chybět.

celý článek »

Blahopřání emeritnímu papeži Benediktu XVI. k 95. narozeninám

Tisková sdělení, 16. 4. 2022

Dovoluji si přát papeži Benediktovi XVI. k jeho krásným 95. narozeninám další dlouhá léta. Svým nečekaným odchodem z papežského stolce sice svůj post ve Vatikánu vyklidil, ale pro mnohé z nás je papežem stále. Zůstává hlavním symbolem souboje normálního světa s moderním pokrokářstvím. Tím se diametrálně odlišuje od papeže současného. Nesmírně si vážím toho, že jsem se s ním mohl setkat. Řekl mi, že pozitivně vnímá mé názory na vývoj v Evropě.

celý článek »

Odpověď na dotaz serveru Blesk.cz a vzpomínka na Josefa Náhlovského

Tisková sdělení, 9. 4. 2022

Zpráva o smrti Pepy Náhlovského mne opravdu zasáhla. Měl jsem ho velmi rád a jeho názory na věci a události kolem nás jsem vždy oceňoval. Zcela se vymykal postojům naší kulturně-politické elity v jejím levičáctví, progresivismu a namyšlenosti. Za jeho zdánlivě jednoduchým „bavičstvím“ stál velmi vzdělaný a kultivovaný člověk. Nebude mít smuteční tryznu v Národním divadle, ale mnohým z nás, mnou počínaje, bude velmi chybět.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu