Klaus.cz


Hlavní strana » Jinýma očima


Hans Georg Maaßen: Německé zájmy na prvním místě

Jinýma očima, 9. 3. 2023

Válka na Ukrajině je především americko-ruskou válkou. Nejde v ní o to, aby se na Ukrajině bránily „západní hodnoty“ proti Putinovi nebo o to, aby se Putinovi zabránilo v ovládnutí Západu. To jsou nedůvěryhodné výmluvy, které mají ospravedlnit válku před voliči. Nejsem žádný "Putin-Versteher" a nemám pro jeho politiku žádné sympatie, myslím si však, že docela dobře chápu, jak uvažuje. Jinak bych nemohl plnit své povinnosti šéfa rozvědky.

celý článek »

Václav Vlk st. o knize "Česká společnost pod tíhou přímé volby"

Jinýma očima, 9. 3. 2023

V současné době jsme přímo zavaleni vším, co se děje kolem výsledků přímých voleb prezidenta republiky. Popravdě řečeno, většina různých komentářů a úvah na toto téma „zapadá prachem“, ale konflikt, který je latentně přítomen ve společnosti, a to je naroubování přímé volby prezidenta na náš parlamentní systém, zde zůstane.

celý článek »

Středeční glosa IVK: Pár okrajových glos na pár zdánlivě okrajových témat (Filip Šebesta)

Jinýma očima, 8. 3. 2023

Autor myšlenky na psaní těchto každodenních glos nám ostatním často vytýká, že namísto abychom glosovali, píšeme komentáře nebo nějaký zcela jiný žánr. Jenom ne glosy. Tak snad se protentokrát trefím nebo alespoň přiblížím.

celý článek »

Úterní glosa IVK: Nečte nakonec ten Stanjura Špidlovy sebrané spisy? (Ivo Strejček)

Jinýma očima, 14. 2. 2023

Progresivisticky „vychovávat“ občany chce už také „konzervativec“ Stanjura, když – v zoufalství špidlovského „zdroje jsou“ – přemýšlí o vyšším zdanění „neposlušných a nedisciplinovaných“. Uvažuje o změně sazby zdravotního pojištění, která by se odvíjela od „odpovědnosti“, s jakou se chováme k našemu zdraví. „Za nedostatečné chování k vlastnímu zdraví by se považovalo například neabsolvování vybraných preventivních prohlídek,“ tvrdí mluvčí ministra financí. Příliš solíte? Jíte příliš tučná jídla? Jezdíte na lyžích bez ochranné přilby? Nechodíte se „socializovat“ do čekáren svých lékařů, když vás náhodou někde píchne? Pak se chováte neodpovědně – a podle Stanjury budete povinni platit víc. Způsob, jakým ministr financí Fialovy vlády přistupuje k hledání „nových zdrojů“, je tak strašidelně špidlovský, že podléhám podezření, že snad ten Stanjura po večerech čte Špidlovy sebrané socanské spisy. 

celý článek »

Středeční glosa IVK: Habemus Praesidentum! (Filip Šebesta)

Jinýma očima, 1. 2. 2023

Z reakcí některých lidí po zvolení nové hlavy státu se zdá, jakoby v sobotu skutečně přinejmenším začal stoupat dým z komína Sixtinské kaple a kardinál-protojáhen oznámil vzrušenému davu jméno nového papeže. I na samotného Petra Pavla po zvolení dolehla tíha nepřiměřených očekávání, která si s jeho vstupem do prezidentské funkce mnozí občané spojují, a tak se hned v jednom z prvních rozhovorů snažil tato očekávání mírnit.

celý článek »

Úterní glosa IVK: Účel světí prostředky (Ivo Strejček)

Jinýma očima, 24. 1. 2023

Nemá příliš smysl pozastavovat se nad většinou výroků, které padají v posledních dnech a hodinách prezidentské kampaně. A přesto tu je jeden, který je demonstrací odpudivého rčení, že „účel světí prostředky“. Místopředseda Senátu, a pochopitelně jedna ze „vzorových“ senátorských ikon, Jiří Růžička v demonstraci svého odporu proti Andreji Babišovi uvedl: „V minulých letech jsme svým dětem neuvěřitelně ublížili. Tedy my ne, spíš bývalá vláda pod vedením toho, kdo by teď chtěl být prezidentem a škodit dál. Dětem zavřeli školy, sportoviště,  vzali jim kamarády...“. A tohle Růžičkovo sdělení máme brát vážně? 

celý článek »

Pondělní glosa IVK: O jisté deziluzi i určité naději (Jiří Weigl)

Jinýma očima, 23. 1. 2023

Kampaň před druhým kolem prezidentské volby a celková hysterie zachvátivší politiku, média i atmosféru v široké veřejnosti je tak nechutná a nesnesitelná, že člověka chtějícího si uchovat duševní zdraví nutí toto téma pokud možno ignorovat. Zaujatá tendenčnost médií, jejich bezohledná manipulace a fanatismus dosáhly skutečného vrcholu. Čeho je moc, toho je příliš. Přesto si dovolím jednu faktickou poznámku k tématu, o němž se v předvolební kampani hovoří.

celý článek »

Středeční glosa IVK: Volím Babiše. No a co? (Filip Šebesta)

Jinýma očima, 18. 1. 2023

A volil jsem ho i v prvním kole. Bylo v tom jisté přesvědčení, že volbě mezi dvěma postoupivšími se tak jako tak nevyhnu a odkládat tuto nevyhnutelnost až na druhé kolo mi přišlo trochu jako falešné hrdinství, jakkoli mu rozumím. Ne, nemyslím si, že Andrej Babiš je Bůh. Spasitel, jehož volbou se vyřeší všechny problémy. Vůbec ne. Ale respektuji ho. Nejsem žádný jeho fanatický fanoušek. Vlastně bych se vůbec neoznačil za jeho fanouška nebo příznivce. Jak bych taky mohl.

celý článek »

Úterní glosa IVK: Hloupé, směšné i varovné, aneb pár povolebních citátů (Ivo Strejček)

Jinýma očima, 17. 1. 2023

Nejvyšší představitel české exekutivy, ministerský předseda české vlády Petr Fiala – tedy člověk s mimořádnou odpovědností za normální fungování naší země - bezprostředně po skončení první kola prezidentské volby: „[Ve druhém kole] půjde o souboj hodnot mezi demokracií, respektem k ústavě a prozápadní orientací proti populismu, lžím a příklonu k Rusku“. Má to tedy znamenat, že oněch 35 % voličů, kteří dali hlas Andreji Babišovi, jsou jen populisté, hlupáci snadno podléhající lžím, či se dokonce chtějí „přimknout k tomu tam se dubisku“, řečeno s Kollárem? Může toto premiér České republiky myslet vážně? 

celý článek »

Pondělní glosa IVK: Nepoživatelný volební guláš (Jiří Weigl)

Jinýma očima, 9. 1. 2023

Vrcholící kampaň před nadcházející volbou prezidenta republiky svou absurdní bizarností plně potvrzuje všechny obavy, výhrady a kritické postřehy, které se od neprozřetelného zavedení přímé volby hlavy státu vůči této ústavní změně ve veřejném prostoru objevily.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu