Klaus.cz
Vyhledávání

Kalendář


Nejnovější


NejčtenějšíHlavní strana » Jinýma očima


Ivo Strejček: Duch Josepha McCarthyho obchází Česko

Jinýma očima, 26. 4. 2021

Poslankyně ODS Jana Černochová prostřednictvím twitteru požádala novopečeného ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka, aby „s Ruskem domluvil výměnu politických vězňů za pana Václava Klause“. Ocejchování Václava Klause učinila po přečtení jednoho z jeho textů na webových stránkách Institutu Václava Klause.

celý článek »

Václav Klaus ml.: Dvě cesty vývoje

Jinýma očima, 15. 2. 2021

Je lepší být bohatý a zdravý než chudý a nemocný. A tak dále. Teď to vypadá na „za b)“. Nezaškodí se podívat na příčiny.

Neměli jsme náhodou obrovský nedostatek sester v nemocnicích už před covidem (a spoléhali na Ukrajinky a další)?

celý článek »

Jiří Weigl pro MfDnes: Zoufalství a rezignace

Jinýma očima, 9. 2. 2021

Ministr zdravotnictví vystoupil s téměř katastrofickým projevem a lidsky zlomen rezignovaně lamentoval nad svou bezmocností v boji s koronavirem. Neví, co dál, lidé prý opatření nedodržují, přijde katastrofa.

celý článek »

Ladislav Jakl před šesti lety (nejen) o volebním systému

Jinýma očima, 8. 2. 2021

Již před šesti lety jsme publikovali text Ladislava Jakla, který se na pozadí tehdejších změn volebního zákona v Řecku zamýšlel nad problematikou slabých vlád a roztříštěnosti politické scény versus požadavkem na reprezentativnost parlamentu (především jeho dolní komory). Věc vůbec není tak jednoduchá, jak nám předkládají dnešní aktivisté (včetně těch, kteří sedí v Ústavním soudu), tedy že hledáme jakýsi „objektivní spravedlivý“ volební systém, který nebude nikoho zvýhodňovat. 

celý článek »

Dopis Jiřího Berana ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému

Jinýma očima, 4. 12. 2020

Vážený pane ministře,

Nikdy jsme se spolu nepotkali, a tak mi prosím dovolte, abych se představil a řekl o sobě pár slov.

Jmenuji se Jiří Beran, jsem lékař, kandidát věd v oboru epidemiologie, docent epidemiologie, profesor epidemiologie jmenovaný prezidentem Havlem. Vaše MZd ČR mi vydalo specializovanou způsobilost v oboru epidemiologie a také lékařské mikrobiologie. Tři roky jsem také pracoval v terénu jako epidemiolog a musel jsem za tu dobu vyřešit asi stovku epidemií.

celý článek »

Václav Klaus ml.: Mráz přichází z Washingtonu

Jinýma očima, 9. 11. 2020

Píšu tento pondělní komentář vždy s předstihem, tentokrát již v pátek a tak, když budete číst tyto řádky – bude mít Amerika už možná prezidenta a situace bude zcela klidná. Ale nemyslím si.

celý článek »

Rozhovor Václava Klause ml. (Trikolóra) pro Parlamentní listy o vládním přístupu k epidemii a politice strašení lidí

Jinýma očima, 18. 10. 2020

Pane předsedo, úvodem stručná otázka, přišla nová opatření, co na to všechno říkáte?

Na rozdíl od pana prezidenta a pánů Babiše a Prymuly či demobloku, který po letní revoltě opět vyzývá k podpoře opatření, si upřímně nemyslím, že situace je vážná. Snažím se číst i rozhovory s normálními lidmi a viděl jsem rozhovor s přednostou resuscitační kliniky z Karlova náměstí, který jasně řekl, že tato nová opatření jsou pro ně největším úderem a když děti nebudou ve škole, spousta lékařek a sester zůstane doma. To nabourá schopnost zdravotnického pracoviště pečovat o lidi. Je to celé nesmyslné. 

celý článek »

Jiří Weigl: Devět tisíc pět set čtyřicet čtyři

Jinýma očima, 15. 10. 2020

Devět tisíc pět set čtyřicet čtyři – dnes jako v posledních týdnech téměř každý den na nás z médií křičí další děsivé číslo údajně potvrzující nezadržitelnou explozi covidové pandemie. Říkají tomu počet nově nakažených z minulého dne, někteří dokonce počet nemocných. Většinu lidí toto trvale rostoucí číslo děsí a zřejmě je děsit má. Panika sílí.

celý článek »

Jiří Weigl: K novému migračnímu plánu Evropské komise

Jinýma očima, 29. 9. 2020

Před jakoukoliv věcnou debatou nového migračního projektu Evropské komise, který byl minulý týden zveřejněn, je nezbytné říci, že společnou migrační politiku nemohou mít země, respektive politické síly v jejich čele, jejichž cíle, zájmy a ideologie se v otázce migrace zásadně liší. A to je právě situace dnešní Evropské unie a jejích členských států.

celý článek »

Dopis Billu Gatesovi od prezidenta CLINTELu

Jinýma očima, 11. 9. 2020

Jako člen mezinárodní skupiny CLINTEL, která pod vedením nizozemského profesora Guuse Berkhouta protestuje proti klimatické panice, přináším do českého kontextu dopis, který zaslal CLINTEL Billu Gatesovi jako reakci na jeho nedávná agresivní mediální vyjádření, kdy řekl, že je klimatická změna horší než koronavirová pandemie (což sice může být pravda, my nevěříme ani klimatické změně s velkým "K", ani koronavirové pandemii, ale Bill Gates tento argument používá pro zesílení svého útoku na dnešní svět a na propagaci zelené ideologie, jejímž je jedním ze špičkových nositelů). Nedávám to na English Pages, věřím, že je to pro většinu čtenářů mého webu srozumitelné.                                       

Václav Klaus 

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu