Klaus.cz


Hlavní strana » Komentáře IVK » Pondělní glosa IVK: Palec…


Pondělní glosa IVK: Palec dolů (Jiří Weigl)

Komentáře IVK, 19. 9. 2022

Včerejší televizní projev premiéra Fialy k národu potvrdil jak svou formou, tak obsahem, že se poměry u nás nevyvíjejí dobrým směrem.

Hlavní média, především ta veřejnoprávní, umožňují premiérovi komunikovat s veřejností imperátorským stylem – nikým nepřerušovanými sólo monology, což nebylo nikdy umožněno nikomu z jeho polistopadových předchůdců. Myslím, že to není v důsledku nátlaku premiéra a vlády na hlavní média. Je to projev totálního propadnutí politickému aktivismu ze strany médií, která na kritický odstup od moci a svou nezávislost zcela rezignovala a vědomě a přímo se aktivně účastní politického boje.

Fiala se tak charakterem a atmosférou svých projevů podobá svému nenáviděnému protivníkovi Vladimíru Putinovi, na kterého svaluje všechny problémy a potíže světa i naší země, s tím rozdílem, že na rozdíl od něho nic nového ani důležitého neříká. Všichni vědí, že vláda nevěděla a neví kudy kam, všichni vědí, že ceny energií i po zastropování jsou likvidační, všichni proto budou nuceni maximálně šetřit a uskrovňovat se, protože tuší, že případná vládní pomoc přijde jako vždy pozdě nebo vůbec. Nikdo z vlády nikoho v této situaci k šetření vyzývat nemusí. To je pro obyčejné lidi existenční nutnost.

Fiala neřekl nic, co by ospravedlnilo jeho mimořádné vystoupení týden

před volbami. Nemá žádné nové sdělení, nemá se čím chlubit - inflace je rekordní, stejně jako ceny energií, jeho servilní postoj vůči Bruselu a Berlínu, jejichž politika dnešní katastrofu umožnila, je neměnný. Schovávat se za Putina a Ukrajinu nelze donekonečna.

Za týden u komunálních a senátních voleb přijde první test trpělivosti voličů. Vláda je nemůže balamutit do nekonečna. Ten děsivý účet totiž nezaplatí ona, ale občané.

Jiří Weigl, 19. 9. 2022

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu