Klaus.cz


Hlavní strana » Tisková sdělení » Prezident bude jmenovat…


Prezident bude jmenovat nového člena Bankovní rady

Tisková sdělení, 24. 11. 2006

Prezident republiky Václav Klaus se dnes v dopoledních hodinách setkal s guvernérem ČNB Zdeňkem Tůmou. V hodinovém rozhovoru s ním diskutoval své rozhodnutí jmenovat prvním ze dvou nových členů Bankovní rady České národní banky pana Doc. Ing. PhDr. Ing. Vladimíra Tomšíka, Ph. D., Ph. D., který v poslední době pracoval ve Světovém obchodním institutu ve Švýcarsku.

Životopis Vladimíra Tomšíka:

Narozen 12. června 1974 v Čeladné. Vystudoval Fakultu národohospodářskou a Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze a Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově v Praze. Doktorát získal v oboru hospodářská politika (VŠE Praha) a v oboru ekonomie (Univerzita Karlova v Praze). V roce 2004 habilitoval v oboru finance na Fakultě financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Od roku 1997 pracoval jako odborný asistent na Vysoké škole ekonomické v Praze. V únoru 2000 nastoupil jako analytik do Týmu makroekonomických analýz hlavního ekonoma Komerční banky. Od září 2000 pracoval jako hlavní ekonom finanční a poradenské skupiny NEWTON Holding a v letech 2004 – 2006 byl současně vedoucím Ústavu ekonomie na NEWTON College. Od září 2005 do současnosti pracuje na pozici zástupce vedoucího týmu analyzujícího pravidla multilaterálních dohod o obchodu a investicích ve Světovém obchodním institutu (World Trade Institute) ve Švýcarsku.

V letech 1997 – 2005 přednášel kurzy zaměřené na hospodářskou politiku a makroekonomickou analýzu a prognózu na Vysoké škole ekonomické v Praze, Univerzitě Karlově v Praze a na NEWTON College v Brně. Absolvoval zahraniční studijní a pracovní pobyty v Irsku, Německu, USA a Švýcarsku. K problematice měnové politiky a makroekonomie pravidelně vystupuje a publikuje doma i v zahraničí.

V Praze dne 24. listopadu 2006

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu