Klaus.cz


Hlavní strana » Knihy » Pane prezidente 2: Xaver se…


Pane prezidente 2: Xaver se ptá a Václav Klaus odpovídá

Knihy, 12. 12. 2023

Je takové všední čtvrteční odpoledne. Zpravidla tak kolem čtvrté odpolední. Václav Klaus přichází do XTV. Rituální rychlá káva, vychlazená Kofola, pár základních novinek a jde se do studia. Pravidelně se na okamžiky před natáčením těším. Tady je prezident uvolněný, žertující, glosující, někdy lehce naštvaný, jindy vypráví o rodině, tu a tam bezradně kroutí hlavou. Témata k rozhovoru diskutovat před natáčením nikdy nehodlá a my v XTV už víme, že za chvíli se všechny tyto ingredience spojí a vznikne rozhovor, který nikdy nepostrádá nadhled, obří dávku zkušeností a kapky životní moudrosti.

Pořad Pane prezidente si našel velmi pevné místo v nabídce XTV a tradičně má statisíce diváků… a my pak sledujeme, jak se diskutuje, kritizuje, chválí a všelijak hodnotí, a víme, že to nejcennější, co můžeme jako tvůrci od hosta čekat, je, že nenechá téměř nikoho v klidu.

Druhý díl knižní formy Pane prezidente dokončujeme v okamžiku, kdy máme natočeno a odvysíláno 43. dílů… tedy už teď se těšíme na Pane prezidente III.

Za XTV Xaver

Knihu zakoupíte v našem internetovém obchodě zdehttps://www.institutvk.cz/publikace

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu