Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty » Zdravice prezidenta delegátům…


Zdravice prezidenta delegátům 23. kongresu Občanské demokratické strany

Dokumenty, 3. 11. 2012

Vážený pane předsedo, vážení delegáti, děkuji za pozvání na Váš kongres, ale dnes odlétám na summit Evropská unie – Asie, který se koná v dalekém Laosu. Dovolte mi proto, abych Vás pozdravil alespoň touto formou.

Přeji Vašemu jednání úspěch. Ten je potřebný vždy, ale v dnešní situaci pravděpodobně ještě více než kdykoli jindy. Těžké období prožívá evropský kontinent, se kterým jsme naším současným angažmá v Evropské unii svázáni v dobrém i zlém více, než tomu bylo kdykoli v minulosti. Těžké období prožívá naše země, v níž občané ztrácejí důvěru ve své politické představitele, v demokratický systém i v budoucí ekonomickou prosperitu. Těžké období prožívá – jak bylo zjevné již delší dobu, ale jak to více než názorně ukázaly poslední volby – i Občanská demokratická strana.

Toto všechno víte jistě stejně dobře jako já. Situace v ODS mi lhostejná není, ale nemíním Vám dávat jakékoli rady či doporučení. K tomu nemám sebemenší oprávnění. Navíc vím, že mnozí z Vás si jsou hloubky současného problému ODS dobře vědomi. Věřím proto, že Váš dnešní kongres nebude promarněn. Je v této chvíli pouze na Vás, zda naleznete dostatek síly a odvahy k závažným rozhodnutím. Zda bude toto Vaše rokování znamenat pozitivní bod obratu. Zda bude představovat nový impuls k tomu, aby se ODS znovu stala respektovanou, důvěryhodnou a veřejnosti srozumitelnou pravicovou stranou.

Taková strana mou podporu určitě bude mít. A proto si ještě jednou dovolím zopakovat, že Vašemu jednání přeji úspěch. Bez jasných a přesvědčivých výsledků si veřejnost Vašeho kongresu nepovšimne. To by však byla velká chyba.

Václav Klaus, 3. listopadu 2012

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu