Klaus.cz


Hlavní strana » Tisková sdělení » Václav Klaus představil novou…


Václav Klaus představil novou knihu Karanténa 2.0

Tisková sdělení, 17. 12. 2020

Václav Klaus představil ve středu dne 16. prosince 2020 na prostranství před sídlem Institutu Václava Klause na pražské Hanspaulce svoji novou publikaci Karanténa 2.0.

Akci, která se s ohledem na nařízení vlády nemohla konat v budově IVK, i přes naléhavě se tvářící dlouhodobý apel vedení státu „zůstávejte doma“ navštívilo několik desítek odvážných hostů, kteří svojí osobní účastí pomohli vytvořit důstojnou i přátelskou atmosféru pro křest této důležité a aktuální knihy.

Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Dr. Jiří Weigl po úvodním přivítání hostů varoval, že epidemie koronaviru otevírá novou neblahou etapu v dějinách lidstva i naší země, která přináší významné omezování svobody.

Autor knihy a bývalý prezident České republiky Václav Klaus poté přítomným hostům ve zkratce představil obsah jednotlivých kapitol publikace Karanténa 2.0. Ve svém vystoupení konstatoval, že jsme se posunuli od nemoci covid k nebezpečné ideologii tzv. kovidismu, která je lidem podsouvána pomocí vědecky se tvářících, avšak na odhadech založených indexů typu PES či čísla R.

Vládu, která naši společnost již řadu měsíců svazuje nedůvěryhodnými restrikcemi s dramatickými dopady do všech oblastí jejího života, prezident podrobil ostré kritice za to, že se zbavuje zodpovědnosti a předává vážné politické rozhodování do rukou skupiny expertů, „kteří se sami vybrali k tomu, aby mluvili jménem lékařské obce a dalších odborníků.“

Václav Klaus se kromě nepřijatelnosti tzv. „expertokracie“ na dotazy přítomných novinářů vyjádřil rovněž k tomu, proč se nenechá očkovat, ale i o tom, jak bude trávit letošní Vánoce.

Knihu Karanténa 2.0 si můžete objednat zde.

---

Přečtěte si i další výstupy, jak křest knihy Karanténa 2.0 zaznamenala přítomná média.

Novinky.cz: Klaus: PES je absurdní nesmysl, opatřením nevěřím

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/klaus-pes-je-absurdni-nesmysl-opatrenim-neverim-40345459

Parlamentní listy: Očkovat na covid se nedám! Klaus sezval přátele: Výživný průběh akce

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ockovat-na-covid-se-nedam-Klaus-sezval-pratele-Vyzivny-prubeh-akce-647492

Blesk.cz: Klaus o pokutě a Vánocích: Na hory pojedu, ale bez skafandru. A zmínil očkování

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/664196/klaus-o-pokute-a-vanocich-na-hory-pojedu-ale-bez-skafandru-a-zminil-ockovani.html

Idnes.cz - Vánoce prožiji v roušce a skafandru, žertoval Klaus. Očkovat se nenechá

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vaclav-klaus-rouska-krest-knihy-koronavirus-covid-19.A201216_153257_domaci_klf

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu