Klaus.cz


Hlavní strana » Dokumenty » Dopis prezidenta republiky…


Dopis prezidenta republiky řeckému prezidentovi Papouliasovi ve věci dvou zadržených Čechů

Dokumenty, 21. 11. 2012

V Praze dne 21. listopadu 2012

Vážený pane prezidente,

dovoluji si obrátit se na Vás v záležitosti dvou českých občanů, kteří byli v Řecku zadrženi a obviněni ze špionáže. Tato kauza je velmi citlivě vnímána českou veřejností a také mně, jako prezidentu republiky, osud našich občanů kdekoli ve světě není a nemůže být lhostejný.

Nepochybuji o tom, že demokratické řecké orgány – policie, státní zastupitelství i soudy – budou postupovat při posuzování této nešťastné záležitosti zcela nestranně a nezávisle. Ani já se nechci tímto listem do jejich práce jakkoli vměšovat.

Chtěl jsem Vás však navzdory tomu, vážený pane prezidente, požádat, abyste ze své pozice – i vzhledem k vynikajícím vztahům mezi našimi národy a státy – sledoval tuto nešťastnou kauzu se zvláštní pozorností, tak aby její průběh nemohl na naše vzájemné vztahy vrhnout zbytečný stín.

Ještě jednou Vás chci ubezpečit o své jistotě, že našim obviněným občanům budou poskytnuta všechna práva při hledání spravedlnosti řeckými orgány.

S úctou

Václav Klaus

vytisknout

Jdi na začátek dokumentu
array(4) { ["type"]=> int(2) ["message"]=> string(158) "stream_wrapper_unregister() [function.stream-wrapper-unregister]: Unable to unregister protocol nette.safe://" ["file"]=> string(85) "/home/www/klaus.cz/public_html/vendor/nette/safe-stream/src/SafeStream/SafeStream.php" ["line"]=> int(59) }