Klaus.cz


Předvánoční Euro Business Breakfast ve chvíli sporů o 25. výročí pádu komunismu

Projevy a vystoupení, 22. 12. 2014

1. Ambiciózní název dnešního předvánočního setkání: Česko 25 let po revoluci – kde dnes jsme a co nás čeká, jsem si nevymyslel, pouze jsem ho přijal. Je to velké, asi až příliš velké téma. Proto k němu mohu nabídnout jen pár úvodních poznámek.

celý článek »

Odpověď Václava Klause na anketní otázku magazínu MF Dnes k 180. výročí české hymny

Rozhovory, 19. 12. 2014

Českou hymnu jsem slyšel tisíckrát, doma i v cizině. Mám ji rád a rezolutně bych odmítal její jakékoli modernistické, politicko-korektní vylepšování. Nesčíslněkrát jsem slyšel naší a nějakou cizí hymnu hned po sobě. Vždycky jsem říkal svému politickému partnerovi: vidíte, ta Vaše hymna je živá, dynamická, rychlá, ta naše je klidná, pomalá. Asi jste mladý národ.

celý článek »

Analytický komentář IVK č. 11: Martin Slaný a Jan Skopeček - Falešná pýcha centrálních bankéřů

Komentáře IVK, 16. 12. 2014

V době výročí devizových intervencí ČNB a změny kurzového režimu přicházejí z ČSÚ zprávy o pokračujícím oživení české ekonomiky (byť vlažnějším, než se na počátku roku zdálo a než bychom si přáli). Meziročně roste hrubý domácí produkt, export, opět roste spotřeba domácností a tržby prodejců a v neposlední řadě se velmi mírně zlepšuje situace i na trhu práce.

celý článek »

Newsletter Institutu Václava Klause - prosinec 2014

Dokumenty, 15. 12. 2014

Prosincové číslo Newsletteru Institutu Václava Klause obsahuje překlad anglického projevu Václava Klause z jeho vystoupení při příležitosti udělení Gajdarovy ceny v Moskvě a text ekonoma Tomáše Ehlera "Hospodářská politika spolkové vlády pod palbou kritiky". Prosincové číslo Newsletteru IVK se také z velké části věnuje tradiční otázce IVK, tentokrát na téma "Kniha roku".

celý článek »

Polské vydání knihy Václava Klause My, Evropa a svět

Knihy, 15. 12. 2014

V listopadu roku 2014 vydalo nakladatelství Afera ve Wrocławi knihu Václava Klause My, Evropa a svět v polštině. Po předchozích vydáních knih Modrá, nikoli zelená planeta, Co je to Evropeismus? a Kde začíná zítřek se jedná již o čtvrtou publikaci Václava Klause v polském jazyce.

celý článek »

Odpovědi Václava Klause na otázky ostravského vydání MF Dnes

Rozhovory, 10. 12. 2014

Ve své nové knize bilancujete polistopadovou dobu. Můžete nám přiblížit, o čem všem se v ní můžeme dočíst?

Moje kniha je pokusem bránit nejen všeobecnému zapomínání (které je samozřejmě nevyhnutelné), ale i záměrnému překrucování historie. Jsem přesvědčen, že bychom měli uplynulých 25 let považovat za úspěšné, v naší krátké historii od roku 1918 pravděpodobně nejúspěšnější období našich moderních dějin.

celý článek »

Neuvěřitelné názory pana Martina Schulze

Články a eseje, 9. 12. 2014

Sice se už skoro dva roky – po odchodu z Pražského hradu – bráním sklouznout ke glosování denní politiky, ale nedávný rozhovor předsedy Evropského parlamentu, německého socialisty Martina Schulze, mne k tomu přímo nutí. On totiž není jakýmsi cizím, občanům České republiky málo známým předsedou cizího parlamentu, on je – k mé naprosté hrůze – „můj“ předseda „mého“ parlamentu.

celý článek »

Communism’s Comeback?

English Pages, 5. 12. 2014

In the countries of Central and Eastern Europe, we are currently remembering the 25th anniversary of the fall of Communism.Communism, one of the most irrational, oppressive, cruel and inefficient political systems in history, ceased to exist suddenly and relatively quietly. It fell simultaneously in Central and Eastern Europe, and a little later in the Soviet Union too, in spite of the many differences among the countries of the former Soviet bloc.

celý článek »

Analytický komentář IVK č. 10: Ladislav Jakl - Pocit viny, nejefektivnější zbraň propagandy

Komentáře IVK, 3. 12. 2014

Zdá se, že o globálním oteplování již bylo napsáno vše. Je dobře známo, že zásadním způsobem se do debaty o tomto fenoménu zapojil i prezident Václav Klaus. Jeho kniha Modrá, nikoli zelená planeta (2007) se dočkala mnoha překladů do řady světových jazyků i svého druhého vydání a stala se fundamentálním příspěvkem celosvětové ekonomické a politické diskuse.

celý článek »

| starší články »


Jdi na začátek dokumentu